Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Na terenie powiatu grodziskiego w działaniach uczestniczą dziś wspólne patrole policjantów drogówki i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

Podczas prowadzonych działań policjanci zwracają uwagę między innymi na:
  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia ładunków.

Ponadto, funkcjonariusze sprawdzają czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Losowo skontrolują także stan trzeźwości kierowców.

Należy podkreślić, iż na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży duża odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżujących autobusami i tzw. busami.

Dobór miejsc kontroli pojazdów następuje na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz natężenia ruchu pojazdów wykonujących przewozy na wybranych odcinkach dróg. Na terenie powiatu grodziskiego w działaniach uczestniczą dziś wspólne patrole policjantów drogówki i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego. Do działań włącza się również Inspekcja Transportu Drogowego.

 

(BRD KGP)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.