W dniu wczorajszym w Mediatece w godzinach 17.00-19.00 odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu ogrzewaniu w domach jednorodzinnych na terenie naszej Gminy.

Spotkanie miało charakter otwarty, przy czym było dedykowane szczególnie dla osób nie posiadających przyłącza gazowego.

Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił o dotychczasowym wsparciu na rzecz wymiany kotłów grzewczych węglowych na gazowe i przewidywanej intensyfikacji tej pomocy w tym szczególnie dla osób ubogich.

Komendant Straży Miejskiej omawiał szkodliwy wpływ smogu na organizm ludzki, dokonywane kontrole przez Straż Miejską dotyczące przestrzegania zasad prawidłowego spalania paliw stałych.

grodzisk.pl

Przedstawiciel firmy Danfoss przedstawił ciekawą prezentację – przypadek ogrzewania domu jednorodzinnego z wykorzystaniem elektrycznych mat grzewczych.

Przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Warszawy przedstawił obszerną prezentację na temat istniejących możliwości dofinansowania projektów w zakresie ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji.

grodzisk.pl

Główny Specjalista ds. Zarządzania Energią omówił procedurę związaną z budową przyłącza gazowego.

Wszystkie prezentacje będą w najbliższym czasie zamieszczone na stronie internetowej miasta

Konferencja została przygotowana przez Głównego Specjalistę ds. Zarządzania Energią z pomocą koordynatora unijnego projektu CitiEnGov496 – program Interreg CE oraz wydziałów: Ochrony Środowiska i Wydziału Promocji

Spotkanie zostało dofinansowane z unijnego projektu CitiEnGov496 – program Interreg CE.

Tekst: Marian Czyżewski, Główny specjalista ds. zarządzania energią
Zdjęcia: Masalski Fotografia


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.