Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Komunikat w sprawie akcji strajkowej w placówkach oświatowych

Na 8 kwietnia, w przypadku braku porozumienia pomiędzy stroną rządową a związkami zawodowymi, zapowiadane jest rozpoczęcie ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty. Wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez gminę Grodzisk Mazowiecki przystąpią do akcji strajkowej. Liczba nauczycieli deklarujących udział w strajku uniemożliwia zapewnienie właściwej opieki nad dziećmi w gminnych przedszkolach i szkołach.

Jeżeli możliwa będzie organizacja zajęć bądź opieki nad dziećmi będziemy Państwa informować na bieżąco.

Na czas trwania akcji protestacyjnej w publicznych jednostkach na terenie naszej Gminy przygotowano specjalną ofertę skierowaną do dzieci. Zajęcia odbywać się będą w następujących jednostkach: Biblioteka Publiczna, Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wybrane świetlice wiejskie i miejskie.

Szczegóły dotyczące oferty, zapisów na zajęcia oraz bazy dostępnych obiektów znajdziecie Państwo w załącznikach oraz na stronach poszczególnych jednostek.

Dodatkowo w sobotę (06.04.2019) w godzinach 10:00-18:00 zorganizowany zostanie specjalny punkt informacyjny w Centrum Kultury (w impresariacie na II piętrze, wejście klatka A), w którym będą udzielane informacje na temat planowanych zajęć dla dzieci od 7 roku życia.