Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, zorganizował kolejne spotkanie z przedszkolakami. Tym razem był w grodziskim przedszkolu Mały Poliglota. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom wiele zasad bezpieczeństwa. Szczególnie uczulał na te, które dotyczą ruchu drogowego i kontaktów z osobami obcymi. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego i radiowozu. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w domu, na ulicy i podczas  wyjazdów. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w pracy. Na zakończenie spotkań na przedszkolnym dziedzińcu czekał na dzieci radiowóz, który z uwagą oglądały i słuchały jego sygnałów.  

Uczestnicy przypominali sobie także numery alarmowe do służb i sposoby informowania o zagrożeniach. Funkcjonariusz zapewniał dzieci, że zawsze w trudnych sytuacjach policjanci są gotowi udzielić im pomocy.

 

kz

  • Wizyta policjanta w przedszkolu
  • Wizyta policjanta w przedszkolu
  • Wizyta policjanta w przedszkolu