Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas wytężonej pracy dla policjantów. W ciągu 6 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadząc działania „Bezpieczny majowy weekend 2019”. W tym czasie policjanci grodziskiej drogówki byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich 6 dni grodziscy policjanci szczególnie strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach powiatu grodziskiego w tym czasie mundurowi byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji drogowych. 30 kwietnia w Grodzisku Maz. na ul. Żyrardowskiej doszło do zderzenia daci z karetką pogotowia ratunkowego, na skutek którego pasażer ambulansu doznał obrażeń ciała. 5 maja w Henryszewie nietrzeźwa kierująca volkswagenem przejechała skrzyżowanie i wjechała na teren posesji, gdzie uderzyła w budynek. Pasażer tego pojazdu trafił do szpitala, a kierująca z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie do policyjnej celi.

 W czasie licznych kontroli na wielu drogach, policjanci ujawnili jeszcze 2 innych kierowców samochodów oraz 3 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjant grodziskiej drogówki jadący na służbę 5 maja po 13.00 zatrzymał kierowcę volkswagena, który jechał drogą w Chylicach Kolonii. Po badaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że wsiadł za kierownicę auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mimo, że weekendowa akcja się zakończyła, policjanci cały czas prowadzą działania, które mają uświadomić użytkownikom dróg zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas każdej podróży.

 

kz

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.