Wczoraj grodziskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Baby Academy. W ramach wizyty nasi mali goście zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem. Uczestnicy spotkania poszerzyli również swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, zwłaszcza w czasie poruszania się po drogach.

Zadaniem funkcjonariuszy podczas wczorajszej wizyty grupy przedszkolaków w grodziskiej komendzie było pokazanie im swojej pracy i przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Po ustaleniu głównych zadań Policji, dzieci odwiedziły policjantów na poszczególnych stanowiskach.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać ważną  rolę oficera dyżurnego jednostki i przypomnieć sobie numery alarmowe oraz sposób kontaktu z tym policjantem. W Centrum Monitoringu dzieci potwierdziły, że grodziskie służby cały czas dbają o bezpieczeństwo i sprawdzają, co się dzieje w ważnych punktach miasta. Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji. Pan komendant przedstawił im elementy swoich codziennych obowiązków i zapewnił o stałym dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Spotkanie było okazją do przypomnienia najmłodszym mieszkańcom naszego miasta zasad prawidłowych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach.  Policjant prowadzący spotkanie szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo na ulicach. Uczestnicy ugruntowali swoją wiedzę o poruszaniu się po drogach jako piesi i pasażerowie samochodów. Na zakończenie spotkania mieli również okazję zobaczyć z bliska radiowóz i dowiedzieć się kiedy policjanci używają jego sygnałów i jak powinni zachować się w takich sytuacjach.

Mamy nadzieję, że policyjne życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego” spełnią się wobec każdego uczestnika wczorajszych zajęć, a przekazane treści na długo pozostaną w ich pamięci.

 

kz

 

 

  • Policjant pokazuje dzieciom radiowóz
    Wizyta przedszkolaków w komendzie
  • Wizyta przedszkolaków w komendzie
  • Wizyta przedszkolaków w komendzie
  • Wizyta przedszkolaków w komendzie
  • Wizyta przedszkolaków w komendzie
  • Wizyta przedszkolaków w komendzie