Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golach dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać wakacje w różnych miejscach. Policyjny profilaktyk przypomniał im zasady prawidłowych zachowań i radził jak unikać zagrożeń oraz szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Wśród wielu tematów zajęć było zarówno bezpieczeństwo nad wodą, zagrożenia podczas zorganizowanych wyjazdów, a także zasady ostrożności na drogach, czy w sieci.

W ostatnich dniach roku szkolnego policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Golach. Tematem zajęć w każdej z grup było bezpieczeństwo w czasie wakacji. Funkcjonariusz wskazał zagrożenia, na które można narazić się poprzez nieostrożne zachowanie na drodze, podczas pobytu nad wodą, czy w kontaktach z nieznajomymi lub nowopoznanymi osobami. Starsi uczniowie przypominali sobie także zasady zachowania w sieci oraz zagrożenia płynące z używania niebezpiecznych substancji.
 
Policjant zachęcał do rozważnego zachowania w każdym miejscu i życzył udanych wakacji bez niebezpiecznych sytuacji. Zapewnił też o stałej gotowości policjantów do pomocy i dbania o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających.

kz