Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała 150 tys. zł. na szkolenia dla mieszkańców. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura, która udzieliła naszej gminie grantu na przeszkolenie mieszkańców w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych, a także na zakup 24 przenośnych komputerów.

W ramach projektu pn. „Ja w Internecie” 276 osób powyżej 25 roku życia weźmie udział w szkoleniach, dzięki którym nabędą umiejętności korzystania z sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Rekrutacja już trwa. Zapisywać się można w Mediatece, przy ul. 3 Maja 57. Kursy będą się odbywać od września do listopada 2019 r. przez 4 dni po 3 godziny dziennie. Zajęcia zostaną zorganizowane w komfortowych grupach do 12 osób.

Mieszkańcy przejdą najpierw kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera, następnie z korzystania z Internetu, obsługi poczty elektronicznej, a w końcu z posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w codziennym życiu.

Istotnym elementem szkoleń będzie przygotowanie do korzystania z usług publicznych online, np. załatwiania spraw urzędowych, poruszania się w portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter), czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności.

Program szkolenia dostosowany jest do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników.

W szkoleniu mogą wziąć udział:

  • osoby początkujące, stawiające pierwsze kroki w sieci,
  • osoby swobodnie korzystające z komputera, chcące zdobyć nowe umiejętności,
  • osoby zaawansowane, chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.