Szlifierka do gładzi żyrafa jest szczególnym typem szlifierki do scian gipsowych. Różni się od innych modeli szlifierek do gładzi dostępnych na rynku tym, że jest znacznie dłuższa.  Szlifierka do tynku jest umieszczona na teleskopowym wysięgniku. Jest to pomocne w szczególności podczas malowania sufitów i wysokich pomieszczeń. Dzięki zyrafie do gipsu  nie trzeba używać drabiny. Nie trzeba się martwić o przechowywanie drabiny w domu, jest to szczególnie ważny aspekt, kiedy metraż mieszkania jest niewielki. A każdy centymetr jest na wagę złota.

Jakie urządzenia są dostępne na rynku?

W sklepach mamy do wyboru sprzęt, który sprawdzi się u wielu pracowników remontowych. Przy wyborze odpowiedniego elektronarzędzia, trzeba brać pod uwagę wielkość powierzchni na jakiej będą wykonywane prace. Im większa powierzchnia, tym bardziej efektywna powinna być moc i osiągi szlifierki. Warto brać też pod uwagę  ciężar sprzętu, jeżeli planuje się spędzać wiele godzin trzymając narzędzie w rękach. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest żyrafa. Przeciętna zyrafa do gipsu waży około 5 kg, moc urządzenia to 0,71 kw. Szlifierka zazwyczaj działa pod napięciem 400 V. Dodatkowo istnieje możliwość elektronicznej regulacji prędkości obrotowej.  Żyrafa do gibsu posiada 2 lata gwarancji a do zestawu dołączony jest wąż do odkurzacza o długości 4m. Wiele firm ma też w swojej ofercie szlifierkę z przekładnią. Moc urządzenia jest taka sama jak w poprzedniej, jednak jest lżejsza i waży 3,3 kg. Kolejną różnicą jest jej długość, wynosi od 128-158 cm. W chwili zdecydowania się na zakup posiada 2 lata gwarancji. Firmy remontowo-budowlane wynajmujące sprzęt, posiadają nie tylko taki  jak szlifierka do gładzi gipsowych czy szlifierka do gipsu zyrafa. W asortymencie posiadają także inne niezbędne urządzenia: agregat malarski czy agregat do betonu. Warto w doborze żyrafy do gipsu zasięgnąć opinii fachowca. Dobry specjalista, który wykonał setki remontów będzie wiedział, jakie urządzenie się sprawdzi a na jakie szkoda jest wydawać pieniędzy. Aby dobrze wyszlifować rogi ścian warto zainwestować w szlifierkę o trójkątnej głowicy.

Maszyna do gładzenia ścian - plusy i minusy

Nikt nie ma ochoty poświęcać wiele godzin na pracę, która dzięki wykorzystaniu żyrafy do gładzi pójdzie znacznie szybciej i sprawniej. Dzięki możliwości podłączenia odkurzacza przemysłowego można w łatwy sposób odessać pył i kurz, który unosi się w pomieszczeniu podczas użytkowania żyrafy szlifierki. Szlifowanie przy użyciu tradycyjnej metody, czyli pacy i papieru ściernego powoduje, że po remoncie doprowadzenie mieszkania do porządku może trwać o wiele dłużej. Jedyna wada  żyrafy szlifierki do gipsu jest taka, że jak każde narzędzie elektryczne, może się zepsuć i przerwać pracę nawet na 2 tygodnie (czas serwisowania). Nie każdy może sobie pozwolić na tak długi zastój podczas remontu, ale zawsze można spróbować szlifowania ręcznego. Szlifowanie przy użyciu pacy i papieru ściernego wymaga jednak umiejętności, ponieważ łatwo pozostawić nieestetyczne rysy na ścianie. Po malowaniu staną się one jeszcze bardziej widoczne.

Idealna szlifierka do gipsu