W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy odwiedził uczniów grodziskiej „6”. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa podczas podróży, w domu i szkole. Dzieci miały również możliwość obejrzenia i przymierzenia elementów policyjnego wyposażenia do służby. Po wysłuchaniu informacji o zagrożeniach uczniowie zobowiązywali się do ostrożnego zachowywania się w każdym miejscu.

Podczas rozmów z dziećmi policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w szkole oraz podczas samodzielnego pobytu w domu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia do służby . Dzieci z uwagą oglądały i przymierzały czapki, kajdanki i dowiadywały się w jakich sytuacjach są używane przez funkcjonariuszy środki przymusu bezpośredniego . Prowadzący spotkania przekonywał uczniów, że policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i pomagają tym, którzy tego potrzebują. Przypomniał również numery alarmowe, pod które należy dzwonić w trudnych sytuacjach. 

 

kz

  • Zajęcia profilaktyczne w szkole
  • Zajęcia profilaktyczne w szkole
  • Zajęcia profilaktyczne w szkole