Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki na spotkanie z Dominiką „Nerd Kobietą” Tarczoń. Dominika jest autorką książki „Pieśń o Warszawie” oraz specjalistką od fantastyki i literatury postapokaliptycznej. Będziemy rozmawiać o jej pasjach i najlepszej literaturze gatunku. 

 

Zapraszamy 15 października, godz. 17.00

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki (II p. Mediateki)

ul. 3 Maja 57 

Wstęp wolny!

 

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń - z postapokalipsą związana jest od 2012 r. Prowadzi bloga nerdkobieta.pl, od 2013 r. współtworzy Post-Apokalipsa Polska - największy w Europie serwis poświęcony postapokalipsie, gdzie szefuje Działowi Literatura. Wypromowała już niemal setkę książek, imprez i twórców fantastycznych.

Literacko interesuje ją fantastyka – od dark fantasy po solar punk. Jednak to postapokalipsa jest gatunkiem, który darzy największym uczuciem. Debiutowała          w dwumiesięczniku Fantom opowiadaniem "Filtr". W 2019 r. ukazała się jej powieść „Pieśń o Warszawie”.

Zawodowo zajmuje się tworzeniem treści i marketingiem. Prywatnie włóczykij, pasjonatka urbexu i freestyle iceskatingu.

O książce „Pieśń o Warszawie” 

Kiedy zginie roślinność, ludzkość umrze razem z nią. Oskar żyje na granicy społeczeństwa po tym, jak oskarżono go o tajemnicze morderstwo. Warszawiacy już wydali na niego wyrok, zwłaszcza że znał ofiarę. Co naprawdę stało się tamtego tragicznego dnia? Chłopak otrzymuje zadanie, od którego zależy jego los – bezlitosny wyrok lub całkowita amnestia. „Pieśń o Warszawie” to opowieść o poczuciu winy, nadziei i trudnych wyborach. Wszystko to na tle postapokaliptycznej Warszawy i umierającego świata.

Powieść, która zachwyci nie tylko fanów fantastyki!