W ramach działań profilaktycznych policjant z grodziskiej komendy przeprowadził spotkania z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Dzieci miały również możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy w czasie praktycznej części zajęć odbywającej się przy pobliskim skrzyżowaniu.

Podczas rozmów z dziećmi z pięciu najmłodszych klas podstawówki policjant  wyjaśniał, na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Dzieci, jak zawsze chętnie, odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Podał przykłady zachowań, które mogą być bardzo niebezpieczne dla każdego uczestnika ruchu drogowego i przestrzegał, aby ich nie powielać.

Jednym z elementów zajęć były też praktyczne ćwiczenia na najbliższym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. Policjant wskazywał zagrożenia w ruchu drogowym w okolicy szkoły i wyjaśniał jak ich unikać. Zachęcał dzieci do przypominania tych zasad również dorosłym, którzy często w pośpiechu pomijają ważne elementy bezpieczeństwa. Funkcjonariusz przypominał o obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcał do korzystania z  nich także w czasie poruszania po drogach w mieście. Lepsza widoczność pieszego na drodze może go uchronić przez niebezpieczeństwem.

asp.sztab. Katarzyna Zych / mm

 

  • Policjant i Pan Stopek uczą dzieci jak zachować się na przejściu dla pieszych
    Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole
  • Policjant uczy dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze
    Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole
  • Policjant uczy dzieci jak zachować się na drodze
    Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole