W sobotę, 11 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Lecha Zondka 6 w Grodzisku Mazowieckim. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Zastępca Kuratora Mazowieckiego, Prezes Zarządu Legii Warszawa Dariusz Mioduski oraz władze gminy i powiatu, a także licznie przybyli mieszkańcy.

Liczba gości świadczy o tym, jak ważna jest ta inwestycja dla miasta – powiedziała Pani dyrektor szkoły Małgorzata Okurowska- jesteśmy utalentowaną szkołą, to było widać i słychać. Jestem pod wrażeniem mojej młodzieży, która wystąpiła przed gośćmi, nauczycielami i kolegami.

Koszty jakie poniosła gmina to ponad 9 mln złotych. W skład nowego obiektu wchodzi sala sportowa o wymiarach 24×30 m, mała sala gimnastyczna o powierzchni 100 m2 i bogate zaplecze socjalno-sanitarne. W ramach tej inwestycji wyremontowano także budynek szkolny i rozbudowano bazę sportową na zewnątrz. Powstało boisko i bieżnia oraz miejsca parkingowe.

Dzieciaki, nawet nie macie pojęcia jaką satysfakcję daje mi oraz radnym sprawianie Wam radości – mówił burmistrz Grzegorz Benedykciński. Piękne jest to, że możemy zrobić coś, co Wam pomoże lepiej żyć i da szanse na rozwój. Bardzo mi miło, że w tak wyśmienitym towarzystwie otwieramy tą inwestycję. Dziękuję Panu Wojewodzie Konstantemu Radziwiłłowi za obecność na tej uroczystości. Cieszę się również z przybycia Prezesa Legii. W Grodzisku, Legia Warszawa to potęga.

Przed oficjalnym przecięciem wstęgi, swoje talenty taneczno-sportowe zaprezentowali uczniowie szkoły i kluby sportowe. Na zakończenie na salę wjechał ogromny tort, który był słodką niespodzianką dla wszystkich przybyłych gości.