W Grodzisku Mazowieckim pobiliśmy kolejny rekord i zebraliśmy ponad 185 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Grodziski sztab WOŚP rezydował w Centrum Kultury gdzie odbywały się występy, koncerty i licytacje.

Pieniądze zbierane podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupia się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Grodziscy wolontariusze chętnie zbierali do puszek na rzecz chorych dzieci. To bardzo piękna akcja, która jednoczy cały kraj.

W programie grodziskiego finału znalazły się też Jasełka pt. „Najpiękniejsze Święta” wystawione przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

Preludium do niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się w piątek w grodziskiej Szkole Podstawowej nr 6. Były pokazy, zabawy, stoiska oraz jak zwykle w gotowości bojowej byli strażacy, policjanci i strażnicy miejscy.

Po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 6 włączyła się w działania Jurka Owsiaka -mówiła dyrektor szkoły Agnieszka Rutecka -i my dzisiaj tak jak potrafimy gramy dla chorych dzieci i osób starszych. Mamy ogromny zasób pozytywnej energii, którą chcielibyśmy zaszczepić.

Hitem WOŚPowego wydarzenia było przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”, które przygotowali nauczyciele. Aktorem specjalnym grającym króla Baja był zastępca burmistrza Tomasz Krupski. W tej akcji zebrano ok. 8 tys. zł.

Światełko do nieba zwieńczyło 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.