Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Przed feriami policjanci grodziskiej komendy przeprowadzają zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku w placówkach oświatowych. Uczestnikami takiego spotkania byli wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Książenicach. Dzielnicowy i profilaktyk przypominali im zasady właściwych zachowań w różnych miejscach i reagowania na zagrożenia. Zapewniali również o dbaniu przez policjantów o ich bezpieczeństwo w czasie ferii i gotowości do udzielania pomocy w różnych trudnych sytuacjach.

Bezpieczeństwo najmłodszych w czasie ferii zimowych jest dla policjantów ważnym elementem corocznej profilaktyki. Funkcjonariusze grodziskiej komendy przeprowadzają zajęcia z tej dziedziny w placówkach oświatowych. Wczoraj w takim spotkaniu z udziałem dzielnicowego i profilaktyka uczestniczyli  uczniowie Szkoły Podstawowej w Książenicach.

Uczestnicy dowiedzieli się co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na zagrożenia. Policjanci przypominali zasady zachowania w domu, na podwórku i na drodze. Zwrócili uwagę na miejsca zimowych zabaw i właściwe reagowanie na osoby obce. Podpowiadali również uczniom jak bezpiecznie korzystać z internetu i uczestniczyć w spotkaniach z rówieśnikami. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypominali jak prawidłowo podróżować samochodem i zachęcali do używania elementów odblaskowych podczas każdej pieszej podróży.

Funkcjonariusze sprawdzili także, czy dzieci znają numery alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby. Uczestnicy otrzymali również materiały profilaktyczne z informacjami o bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych