Mimo licznych policyjnych kontroli i apeli, nadal wielu kierujących wsiada za kierownicę po alkoholu i stwarza poważne zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg. W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących od 1 lutego policjanci przeprowadzać będą działania pn. „Trzeźwy kierowca”. W ciągu trzech najbliższych dni wzmożonych kontroli trzeźwości mogą spodziewać się również kierowcy na drogach powiatu grodziskiego.

W 2019 roku na terenie garnizonu stołecznego zostało zatrzymanych 7847  kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. 83 z nich spowodowało wypadki drogowe, w których zginęło 13 osób. Takie niechlubne statystyki wskazują na konieczność wzmożenia policyjnych działań w tym zakresie.

Stąd na drogach Warszawy i okolicznych powiatów w ciągu najbliższych 3 dni policjanci prowadzić będą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Trzeźwy kierowca”. Na podstawie wcześniejszych analiz i doświadczeń związanych z zagrożeniami na drogach, funkcjonariusze wybrali miejsca, w których będą prowadzone kontrole trzeźwości. W czasie działań policjanci  reagować będą na wszystkie niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców  o rozsądek i przestrzeganie  trzeźwości za kierownicą, jako jednej z najważniejszych zasad dla bezpieczeństwa na drodze.

asp.sztab. Katarzyna Zych