Dziś w budynku grodziskiej Mediateki odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji zakończenia służby w Policji Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. insp. Dariusza Lubańskiego. W uroczystej zbiórce udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, sądu, prokuratury, służb mundurowych, instytucji i urzędów, policjanci i pracownicy grodziskiej Policji, a także policyjni emeryci i wiele osób związanych z jednostką. Wszyscy zebrani podziękowali odchodzącemu Komendantowi za wieloletnią owocną służbę, pełnioną niemal w całości w grodziskiej komendzie.

Uroczysta zbiórka, która odbyło się dziś o 12.00 w  budynku Mediateki, dla grodziskiej jednostki Policji była szczególną chwilą. Po prawie 30 latach służby, niemal w całości pełnionej w grodziskiej komendzie, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. insp. Dariusz Lubański zakończył służbę w szeregach Policji i przeszedł w stan spoczynku. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli władz samorządowych, instytucji współpracujących na co dzień z grodziską Policją oraz policjantów i pracowników jednostki  i licznie zgromadzonych gości.

Najbardziej uroczystą chwilą zbiórki było oficjalne pożegnanie się odchodzącego komendanta ze sztandarem jednostki, nadanym komendzie niespełna 2 lata temu.

W swoim, pełnym wzruszeń, przemówieniu Komendant Lubański podziękował wszystkim policjantom i pracownikom, spotkanym na swojej służbowej drodze, za wieloletnią wspólną służbę. Złożył również podziękowania za dobrą współpracę z Policją dla władz samorządowych, innych służb i instytucji z całego powiatu, które miał okazję poznać w czasie kierowania grodziską jednostką. Życzenia dalszych sukcesów w kierowaniu jednostką otrzymał od odchodzacego komendanta I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Wojciech Bogiel, od jutra pełniący obowiązki szefa grodziskich policjantów.

Żegnający Komendanta policjanci i pracownicy podkreślali  jego starania na rzecz tworzenia dobrej atmosfery pracy, a także pokorę i wyrozumiałość, z jaką podchodził do wielu sytuacji w służbie. Z ust zaproszonych gości padło wiele ciepłych słów pod adresem insp. Dariusza Lubańskiego i jego służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni goście, policjanci i pracownicy Policji składali odchodzącemu komendantowi podziękowania oraz życzenia zdrowia, pogody ducha i wielu zrealizowanych marzeń, które dotąd ustępowały obowiązkom służbowym.

Inspektor  Dariusz Lubański  służbę w Policji rozpoczął 1 października 1990 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Grodzisku Maz. Po dwóch latach służby objął stanowisko dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych. Następnie pracował w tej samej jednostce Policji w Wydziale Kryminalnym, zajmując stanowiska wykonawcze, a także kierownicze. Z pionem kryminalnym był związany do 2001 roku, kiedy został mianowany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Jaktorowie. W latach 2007- 2011 pracował w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2011 r. wrócił do grodziskiej komendy i objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

Z dniem 28 września 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim, które piastował do dziś.

W czasie swojej wieloletniej służby, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć odznaczony został srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz złotą i srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.
  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.
  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.
  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.
  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.
  • Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.