Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Okładka Bogorii, wydanie marzec 2021

Do punktów kolportażu trafia marcowe wydanie „Bogorii”. W numerze można znaleźć, m.in. informacje na temat obecnej sytuacji, związanej z pandemią w gminie Grodzisk Mazowiecki oraz procesem szczepień przeciwko COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem działania punktu w Mediatece.
A także wywiady:
– z Michałem Klonowskim, od stycznia zastępcą burmistrza Grodziska Mazowieckiego,
– Katarzyną Kowalewską, grodziską pisarką, której najnowsza książka „Podmiejski na koniec świata” właśnie trafiła do księgarń,
– Mirosławem Wardzińskim i Pawłem Wardzińskim, muzykami z zespołu Rock Union, który niedawno wydał płytę „Ja To Nie Ty”.
Ponadto na łamach znalazły się relacje z obchodów 80. rocznicy likwidacji grodziskiego getta, z uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, akcji „Serce na Dłoni” oraz koncertów z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanych przez grodziskie Centrum Kultury.
W wydaniu marcowym można zapoznać się z sylwetkami niedawno zmarłych zasłużonych dla lokalnej społeczności: ks. Lucjana Rutkowskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Anny i dziekana dekanatu grodziskiego, Janusza Wytrykusa, utytułowanego grodziskiego sportowca, Ireny Berger, długoletniego nauczyciela Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim oraz Wiesławy Krupieńczyk-Łobos, artysty-plastyka.

Zachęcamy do udania się po czasopismo do jednego z punktów kolportażu lub pobrania elektronicznej wersji numeru:
Bogoria nr 306 marzec 2021
Redakcja Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego Bogoria

Okładka Bogorii, wydanie marzec 2021