Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

wejście do punktu szczepień

Wojewoda mazowiecki ocenił grodziski punkt szczepień populacyjnych jako wzorowo zorganizowany. Opinię wojewody potwierdzają wyniki kontroli przeprowadzonych przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Grodziska Mediateka funkcję punktu szczepień przyjęła 12 lutego 2021 roku. Jest to pierwszy tego typu punkt szczepień na Mazowszu. Do tej pory, w najbardziej rygorystycznie zorganizowanym punkcie szczepień populacyjnych zaszczepionych zostało ponad 17 tysięcy mieszkańców powiatu grodziskiego. W tym tygodniu planowane jest zaczepienie 1364 osób.

Aktualnie trwają zapisy na szczepienia:

– dla osób 70+ (rocznik 1951 i starsze) na szczepionkę Pfizer

– dla osób 60 – 69 (rocznik 1952 – 1961) na szczepionkę Pfizer lub Astra Zeneca – wyboru dokonuje się w momencie zapisu na szczepienie, ponieważ dany termin jest przypisany do rodzaju szczepionki.

– dla osób 40-59 (rocznik 1981 – 1962), które posiadają w systemie gabinet.gov.pl aktywne skierowanie wystawione przez MZ na szczepionkę Pfizer lub Astra Zeneca, przy czym osoby w wieku 40 – 49 mogą otrzymać terminy nie wcześniej niż w maju.

– dla osób przewlekle chorych (posiadających skierowanie w ramach grupy 1B) takim osobom należy przekazać numer 500 074 983 w celu indywidualnego rozpatrzenia sytuacji zdrowotnej i wyznaczenia terminu.

jak się przygotować do szzepień