Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jaktorowie w trakcie służby ustalili miejsce, gdzie mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. Na posesji 57-latka policjanci znaleźli kilka opakowań z krajanką tytoniową, a także kilkadziesiąt butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Towar został zabezpieczony, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu, realizujący swoje zadania w terenie, uzyskali informację o osobie, która w miejscu zamieszkania może mieć nielegalny alkohol i wyroby tytoniowe. Natychmiast pojechali sprawdzić te ustalenia.

Podczas kontroli domu 57-latka funkcjonariusze znaleźli torby foliowe z krajanką tytoniową. W innych pomieszczeniach ujawnili także kilkadziesiąt butelek gotowego alkoholu oraz przyrządy do jego wytwarzania i beczki z półproduktami. Policjanci zabezpieczyli znaleziony towar bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Przedmioty  wkrótce zostaną przekazane do urzędu celnego. Mężczyzna, który posiadał nielegalne wyroby poniesie odpowiedzialność zgodnie z kodeksem karno-skarbowym. Złamanie przepisów w tym zakresie zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 asp.sztab. Katarzyna Zych/ea