Wirtualne biuro Nowogrodzka to świetna alternatywa dla osób, które nie chcę lub nie mają funduszy na wynajem stacjonarnego biura, jednocześnie nie interesuje ich założenie działalności gospodarczej na prywatny adres. Czy biuro fizyczne jest wymogiem do otworzenia własnej firmy? W jaki sposób zdefiniować wirtualne biuro? Czy wirtualne biuro to legalne rozwiązanie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.
Czy biuro fizyczne jest wymogiem do otworzenia własnej firmy?
Kiedy decydujemy się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, wówczas często zastanawiamy się czy konieczne jest posiadanie własnego biura, czyli stałego miejsca, pod którym prowadzona jest dana firma. Takie pytania pojawiają się szczególnie często wśród osób, które pracują przez Internet, w konsekwencji nie potrzebują biura. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na podstawie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, osoby które prowadzą działalność gospodarczą muszą wskazać zarówno adres, jak i tytuł prawny do danego lokalu. Co to oznacza w praktyce? Nie możemy otworzyć nowej firmy, jeśli nie podamy miejsca, w którym działalność będzie prowadzona. Na szczęście alternatywnym rozwiązaniem może okazać się wirtualne biuro w Warszawie.
W jaki sposób zdefiniować wirtualne biuro?
Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie wirtualnego biura, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewna usługa polegająca na wynajęciu miejsca prowadzenia działalności. Może ona być świadczona przez firmy, które mogą pochwalić się przestrzenią biurową, jednocześnie doświadczoną kadrą pracowników biurowych. Jako klienci otrzymujemy adres (niezbędny do zarejestrowania własnej działalności gospodarczej) i własną, prywatną skrzynkę pocztową. Możemy korzystać z dodatkowych usług, które polegają przykładowo na odbieraniu i skanowaniu poczty, jednocześnie przyjmują interesantów. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że niekiedy pełnią rolę sekretariatu. Jeśli już zdecydujemy się na wynajęcie wirtualnego biura, wówczas możemy cieszyć się z dostępu do biurka lub do całego pomieszczenia. Praca w nim wiąże się jednak z koniecznością dokonania wcześniejszej rezerwacji.
Czy wirtualne biuro to legalne rozwiązanie?
Część osób zastanawia się czy wirtualne biuro w Warszawie jest legalne. Ostatnio usługa ta cieszy się coraz większą popularnością, dlatego też ewentualne pytania i wątpliwości nasilają się. Odpowiedź na to pytanie jest jednak jednoznaczna: tak. Biuro wirtualne to jedna z wielu usług, które mogą być świadczone przez firmy. Jest ona w pełni legalna, pod warunkiem, że firma świadcząca tego typu usługi może pochwalić się zgodą właściciela lokalu na wynajem go innym personom. Istotne jest, aby tego typu firmy posiadały sale konferencyjne i fizyczne biurka. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą spotkać się w danej lokalizacji w celu spotkania się z zarządem.