Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

O zagrożeniach w ruchu drogowym i sposobach ich unikania policjantka grodziskiej komendy rozmawiała wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej Tosi i Franka. Zarówno grupa młodszych, jak i starszych użytkowników dróg dowiedziała się jak ważna jest ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Policjantka zachęcała też wszystkich do używania elementów odblaskowych, szczególnie ważnych jesienią i zimą.

Grodziscy policjanci regularnie prowadzą zajęcia profilaktyczne o różnej tematyce w placówkach oświatowych. Wczoraj zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej Tosi i Franka na dwa spotkania z uczniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas przedstawiania prezentacji policjantka grupie młodszych uczniów wyjaśniała szczególnie jak powinni zachowywać się jako piesi i pasażerowie samochodów, aby uniknąć wypadku na drodze. O tym, że zajęcia z tego zakresu są ciągle potrzebne może świadczyć liczba pytań i informacji o groźnych zdarzeniach na drodze, których świadkami były dzieci.  

Starszym uczniom, oprócz zasad dla poszczególnych użytkowników dróg , policjantka przypominała także aktualne przepisy dla rowerzystów i kierujących innymi pojazdami. Nie mogło zabraknąć uświadomienia jak wielkim zagrożeniem dla pieszego jest używanie telefonu lub innnego urządzenia podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych.  Na podstawie krótkiego filmu uczulała na potrzebę zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach, którymi najczęściej uczniowie są przywożeni do szkoły.

Wszyscy uczestnicy spotkań byli również zachęcani do używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność na drogach, a ta jest szczególnie potrzebna w jesiennych i zimowych warunkach pogodowych.

asp.sztab. Katarzyna Zych