Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w placówkach handlowych na terenie powiatu. Policjanci potwierdzili, że 43–latek mógł dokonać czterech takich przestępstw. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania kradzieży artykułów o wartości prawie 3 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży artykułów spożywczych o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych w jednym ze sklepów w Milanówku policjanci prowadzili wzmożone czynności w celu ustalenia sprawcy. Wynikiem działań operacyjnych grodziskich kryminalnych było wytypowanie osoby podejrzanej o to przestępstwo. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania 43-latka, pojechali do sąsiedniego powiatu i zatrzymali go.

Mężczyzna nie ukrywał, że dokonuje kradzieży w placówkach handlowych. Podczas dalszych czynności policjanci przeanalizowali inne przypadki takich przestępstw na terenie powiatu. Szybko okazało się, że zatrzymany może być sprawcą jeszcze dwóch kradziezy w grodziskich sklepach, a także usiłowania w tej samej placówce w Milanówku.

Po zebraniu materiałów milanowscy funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie 4 zarzuty karne. Właściciele sklepów określili swoje straty w wyniku dokonanych kradzieży na łączną sumę prawie 3 tysięcy złotych. Za popełnoone przestępstwa mężczyźnie grozi teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych