Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Masaż ciała na sucho jest jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, które w ostatnim czasie robią wśród Polek furorę. Do wykonania tego masażu używa się specjalnej szczotki. Skąd wzięła się jego popularność?

Szczotkowanie ciała na sucho – co za zabieg?

Szczotkowanie ciała na sucho jest zabiegiem pielęgnacyjnym bardzo popularnym w Azji. Korzenie tego zabiegu tkwią w medycynie ajuwerdyjskiej, zgodnie z którą poranne szczotkowanie ciała przy pomocy specjalnej szczotki działa pobudzająco. Z kolei wykonywany wieczorem zabieg szczotkowania ciała na sucho ma pomóc się odprężyć. Wykonanie zabiegu nie zajmuje zbyt wiele czasu, przynosi jednak mnóstwo korzyści. Metoda ta łączy w sobie masaż i peeling. Jest sposobem na zmniejszenie cellulitu lub nawet jego całkowite pozbycie się. Systematycznie szczotkując ciało na sucho, można też wyrównać koloryt skóry i sprawić, że będzie ona idealnie gładka.

Jakie są zalety szczotkowania ciała na sucho?

Wspomnieliśmy, że szczotkowanie ciała na sucho to zabieg, który łączy masaż i peeling. Jest to więc świetny sposób na usunięcie martwego naskórka, a tym samym przygotowanie ciała do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Osoby, które regularnie wykonują ten zabieg przestają mieć problem z wrastającymi włoskami. Szczotkowanie ciała na sucho poprawia także mikrokrążenie, pomaga więc w zmniejszeniu obrzęków. Ponadto zabieg stymuluje do pracy układ odpornościowy i relaksuje. Więcej powodów dlaczego warto szczotkować ciało przeczytasz tutaj: https://triny.pl/blog/szczotkowanie-skory-na-sucho-dlaczego-warto/.

Jak wykonywać szczotkowanie ciała na sucho?

Do masażu ciała na sucho przeznaczone są specjalne szczotki z naturalnym, sztucznym lub mieszanym włosiem. Te pierwsze mają na ogół włosie wykonane z włókien agawy, koksu albo kaktusa. Szczotkowanie ciała wykonuje się z dołu ku górze ciała. Ruchy powinny był długie i posuwiste oraz oczywiście delikatne. Masaż nie powinien boleć.

Zgodnie z nazwą, do szczotkowania ciała nie stosuje się olejków, balsamów czy kremów. Przeciwwskazaniem do tego masażu są żylaki, łuszczyca, trądzik i inne choroby skóry. Osoby, które mają znamiona i pieprzyki muszą pamiętać o ich ominięciu.