Policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną także w trakcie wakacji prowadzi zajęcia związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców powiatu. W ostatni piątek spotkał się z dziećmi z grodziskiego przedszkola „Sosenki”. Uczestnicy przypomnieli sobie między innymi zasady ruchu drogowego, zachowań wobec nieznajomych osób oraz bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Podczas spotkania w przedszkolu funkcjonariusz przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego uczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jakich zachowań unikać w pobliżu jezdni. Ważnym elementem  zajęć było też uczulanie na właściwe postępowanie w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami i groźnymi zwierzętami.

Policjant przypominał również, jak bezpiecznie spędzać czas podczas letnich wyjazdów. Nie zabrakło zasad dotyczących wypoczynku nad wodą. Uczestnicy byli także informowani, jak zachować się w przypodku zagubienia się w obcym miejscu..

Dzieci z uwagą zdobywały nową wiedzę i zobowiązywały się do przestrzegania poznanych zasad. Policjant zapewniał, że zawsze mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy w różnych sytuacjach i przypomniał numer alarmowy do służb.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję obejrzeć radiowóz i policyjne wyposażenie do służby. Z reakcji i komentarzy dzieci widac było, że wizyta policjanta zrobiła na nich duże wrażenie i na długo pozostanie w pamięci.

asp.sztab.Katarzyna Zych

 

  • Dziecko w radiowozie
    Spotkanie w przedszkolu
  • dzieci przy radiowozie
    Spotkanie w przedszkolu
  • Dzieci przy radiowozie
    Spotkanie w przedszkolu