W ostatnim czasie na terenie całego powiatu grodziskiego odbywa się wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i społecznych. Większość z nich została zaplanowana w weekendy, aby mogła w nich wziąć udział duża liczba mieszkańców. O ich bezpieczny przebieg, jak zawsze, dbają policjanci. Do tej pory wszystkie odbyły się bez jakichkolwiek zagrożeń.

W ostatni weekend funkcjonariusze zabezpieczali m.in. mecz piłkarski na grodziskim stadionie, piknik historyczny w dzielnicy Łąki, obchody 100-lecia OSP w Baranowie, bieg charytatywny w Książenicach i wyścig kolarski odbywający się ulicami Grodziska Mazowieckiego. W każdym z tych wydarzeń brała udział duża liczba uczestników. Zadaniem policjantów było między innymi zabezpieczenie miejsc tych przedsięwzięć i ich okolic, a także dróg, na których się odbywały.

Podczas zabezpieczeń policjanci ściśle współpracowali z organizatorami tych wydarzeń oraz innymi służbami, które były na miejscu. Policjanci drogówki dbali o bezpieczne dotarcie i powrót wszystkich uczestników. Funkcjonariusze udzielali wskazówek kierowcom, a podczas wyścigu kolarskiego pilotowali uczestników i kierowali ruchem, dbając o bezpieczeństwo zarówno kolarzy, jak i innych użytkowników dróg.

asp. sztab. Katarzyna Zych/bś

 • Policjant ruchu drogowego na motocyklu pilotuje kolarzy
  Policjanci podczas weekendowych zabezpieczeń
 • Uczestnicy święta strażackiego i radiowozy podczas zabezpieczenia
  Policjanci podczas weekendowych zabezpieczeń
 • Motocykl i radiowóz podczas pilotażu kolarzy
  Policjanci podczas weekendowych zabezpieczeń
 • Policjanci podczas weekendowych zabezpieczeń
  Policjanci podczas weekendowych zabezpieczeń