Interwencja grodziskich policjantów w jednej z placówek handlowych w mieście zakończyła się zatrzymaniem 52-latki. Kobieta wyszła ze sklepu z artykułami drogeryjnymi, za które nie zapłaciła. Usłyszała zarzut kradzieży mienia. Jak się okazało zatrzymana była już wcześniej karana za podobne przestępstwa.

Po 18.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu pracownik ochrony wskazał funkcjonariuszom ujętą chwilę wcześniej klientkę. Z ich ustaleń wynikało, że kobieta wyszła już ze sklepu i nie zapłaciła za towar, który miała w torbie. Po potwierdzeniu takiego właśnie przebiegu zdarzeń, skradzione artykuły drogeryjne o wartości ponad tysiąca złotych zostały jej odebrane. Zatrzymana 52-latka trafiła do policyjnej celi.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych okazało się, że zatrzymana miała już wcześniej na swoim koncie podobne przestępstwa. Usłyszała więc zarzut kradzieży mienia w warunkach recydywy. Dokonany przez nią czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku tej osoby może to być nawet 7,5 roku więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych