Uczestnictwo policjantów w pikniku z okazji 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz. było okazją do wielu rozmów z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa. Dorośli otrzymywali wiedzę z zakresu zagrożeń oszustwami i sposobów zabezpieczania mienia. Zmotoryzowani, za pomocą alkogogli, mogli sprawdzić jak widzi nietrzeźwy kierowca. Najmłodsi rozwiązywali zadania związane z ruchem drogowym i zachowaniami podczas zbliżającego się lata. Nie zabrakło chętnych do wcielania się w rolę policjanta, a zainteresowani otrzymywali informacje o naborze do naszej służby.

Oprócz dbania o bezpieczeństwo uczestników wczorajszego pikniku, policjanci z grodziskiej komendy przygotowali stanowisko, przy którym można było m.in. rozmawiać o zagrożeniach i sposobach ich unikania. Funkcjonariusze informowali o nowych sposobach działania oszustów i zachęcali do jeszcze lepszego zabezpieczania mienia przed kradzieżami i włamaniami. Udzielili też wielu rad i ostrzeżeń w zakresie ruchu drogowego. Zmotoryzowani, poprzez użycie alkogogli, mogli przekonać się jak niebezpieczne jest kierowanie każdym pojazdem pod wpływem alkoholu. Policjanci przypominali również o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Osoby zainteresowane służbą w Policji otrzymywały informacje w tym zakresie oraz materiały dotyczące naboru.

Policyjne stanowisko, jak zawsze, cieszyło się także dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Dzieci miały okazję zapoznać się, a nawet przymierzyć sprzęt i wyposażenie służbowe mundurowych oraz usiąść za  i dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy dotyczące zachowań na drodze, wobec osób obcych, czy zwierząt, a także podczas letniego wypoczynku. Ku zadowoleniu policjantów, wykazały się dużą wiedzą o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych, które były jedną z pamiątek spotkania na pikniku.

Zarówno dorośli, jak i dzieci byli zapewniani o stałej dbałości o ich bezpieczeństwo przez policjantów i możliwości kontaktu w każdej sytuacji zagrożenia.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Policyjne stanowisko z motocyklem i radiowozem
    Policyjne stanowisko na pikniku
  • Policjanci i dziewczynka z policyjnymi elementami
    Policyjne stanowisko na pikniku
  • Chłopiec na policyjnym motocyklu
    Policyjne stanowisko na pikniku