Nostalgiczna podróż po warszawskich targach staroci: poznaj historię jednych z nich!

Warszawskie targi staroci to miejsce, które często wywołuje nostalgię. Tutaj, wśród starych mebli, bibelotów i ubrań, można poczuć znak historii i zatrzymać się nad minionym czasem. Warszawa to miasto, gdzie na strychach lub w piwnicach wielu domów często poukrywane są skarby w formie cennych staroci. Warto zanurzyć się w nostalgiczną podróż po Warszawie i poznać historię wybranych staroci. Od czego zacząć? Podpowiadamy!

Warszawskie starocie – od czego zacząć?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani meblami antycznymi w Warszawie, to warto odwiedzić jedno z najlepszych miejsc na mapie Polski. Giełda Bronisze pod Warszawą oferuje prawdziwe perełki w jednym miejscu. To prawdziwa nostalgiczna podróż po warszawskich targach staroci. Przedmioty tam znajdujące się określają historyczne doniesienia kulturowe.

Od czego zacząć? Jakie przedmioty warto zakupić do swojej kolekcji lub dalszej inwestycji na targach staroci w Warszawie i okolicach?

Oto kilka wskazówek:

  • zdecydujmy, czego szukamy: zanim zaczniemy eksplorować cenne antyki na targach staroci, zastanówmy się, co chcemy znaleźć; czy interesują nas meble, biżuteria, dzieła sztuki, a może jakiś nietuzinkowy bibelot?
  • zróbmy porządne rozeznanie hali targowej w Broniszach – giełda oferuje wiele cenny przedmiotów, a im więcej wiemy o antykach, tym łatwiej będzie nam znaleźć to, czego poszukujemy; poza tym można poznać różne rodzaje antyków, ich wartość i trendy rynkowe,
  • negocjacje zawsze są pomocne: nie wahajmy się targować ze sprzedawcą, aby uzyskać konkretne rabaty.

Jak dobrze kupić konkretne dzieła antyczne?

Kupno mebli antycznych w warszawskiej hali Bronisze, to proces, który wymaga przede wszystkim cierpliwości, czasu i wiedzy. Aby zakup był udany, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • cena: zanim zaczniemy szukać konkretnego dzieła sztuki, ustalmy ostateczny budżet, na który możemy sobie pozwolić; poszczególne ceny dzieł sztuki mogą być bardzo różne, dlatego warto sprawdzić, ile kosztują podobne dzieła innych artystów,
  • sprawdzenie autentyczności dzieła; co prawda na giełdzie staroci Warszawa Bronisze handlują tylko i wyłącznie transparentni sprzedawcy, jednak warto poszukać nieco informacji o konkretnym przedmiocie, aby zrozumieć znaczenie dzieła; warto sprawdzić pochodzenie i dokumentację antyku,
  • stan wizualny: na giełdzie staroci w Warszawie można kupić odnowione przedmioty, jak również takie, które będą wymagały renowacji – Antyki Bronisze to prawdziwe i zadbane dzieła sztuki, mimo to, zwróćmy uwagę na stan wizualny dzieła; czy jest uszkodzone? Czy ma pęknięcia? Warto zapamiętać, że na targach staroci swoje punkty mają również zawodowi konserwatorzy, którym można zlecić renowację mebli, naprawę antycznych lamp czy wyczyszczenie cennej zastawy.

Na Warszawskich targach staroci można znaleźć antyczne przedmioty z różnych epok, które są wykonane w iście niespotykanym stylu. Bardzo często można spotkać modne jeszcze w ostatnich latach stylowe meble, lampy, zegary, malowidła, rzeźby, obrazy czy różnego rodzaju bibeloty. Ogrzewana, ponad 3500 m2 powierzchnia hali, przepiękne antyczne przedmioty, ponad 70 kolekcjonerów z całej Polski oraz wyjątkowy styl targowy jednoznacznie kojarzą się ze wsią Bronisze.

Giełda, która tutaj funkcjonuje w każdy weekend i przyciąga klientów z całej Europy, którzy są zainteresowani starodawnymi stylami art déco, Andre’a Boulle czy też skandynawskim designem.

Mamy bibelot. I co dalej?

Posiadamy ulubiony bibelot, mebel czy inny cenny przedmiot utargowany na giełdzie w podwarszawskich Broniszach. Teraz trzeba zadbać o jego ewentualną renowację, zabezpieczenie i ustawienie w ulubionym miejscu w domu lub mieszkaniu. Antyk można umieścić na komodzie, półce lub innym meblu. Inny sposób zagospodarowania cennych antyków to utworzenie kompozycji z kilku przedmiotów, jakie nabyliśmy.

Warto zwrócić uwagę na szczególny przypadek antyków, jakim są stare zegary. Te przedmioty zawsze będą spełniać swoją rolę w rozmaitych miejscach, w przedpokoju, kuchni lub salonie. Najlepiej, aby rzucał się od razu w oczy. W przypadku, kiedy chcemy sprzedać bibelot zakupiony na targach staroci, najłatwiej będzie wystawić go na aukcji lub w specjalistycznym sklepie z antykami.