Urząd Miejski Grodzisk: Rusza 19. edycja konkursu Działaj Lokalnie, do zgarnięcia 55 000 zł
W naszej lokalnej społeczności nadarza się wyjątkowa okazja do aktywizacji i realizacji projektów społecznych dzięki programowi „Działaj Lokalnie”. Stowarzyszenie „Europa i My” już po raz dziewiętnasty otwiera konkurs na dotacje, które mogą naprawdę zmienić oblicze naszych małych społeczności.
  1. Dotacje do 6000 zł dla organizacji i grup nieformalnych.
  2. Projekty mające na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
  3. Zgłoszenia projektów przez Generator Społeczny do 13 maja 2024.
  4. Ważne rocznice w Polsce jako inspiracja dla projektów.

Program „Działaj Lokalnie” skupia się na wsparciu inicjatyw, które przyczyniają się do wzrostu kapitału społecznego w terenach wiejskich oraz małych miastach. Przez lata finansowania projektów, Stowarzyszenie „Europa i My” przekazało na ich realizację ponad 700 tys. zł, wspierając tym samym blisko 200 inicjatyw.

W tym roku konkurs nabiera szczególnego znaczenia ze względu na rocznice ważnych wydarzeń w historii Polski. „W tym roku mamy trzy okrągłe rocznice ważne dla Polski. 35 rocznica pierwszych demokratycznych wyborów, 25 rocznica wejścia Polski do NATO oraz 20 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My – W kraju odbędzie się wiele ciekawych uroczystości. Świętowanie ich na obszarze lokalnym jest równie ważne i mam nadzieje, że będzie to ciekawa inspiracja dla wnioskodawców.”

Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mają możliwość składania wniosków wyłącznie przez Generator Społeczny, co gwarantuje przejrzystość i równy dostęp do funduszy. Warto zaznaczyć, że projekty powinny trwać od 3 do 6 miesięcy, co umożliwia zrealizowanie nawet ambitniejszych przedsięwzięć.

Adriana Skajewska z Lokalnej Grupy „Zielone Sąsiedztwo” podkreśla znaczenie konkursu dla lokalnych społeczności: „Od lat współpracuję przy konkursie Działaj Lokalnie na terenie Powiatu Grodziskiego. Cieszę się widząc jak pomaga to w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego – Z każdym rokiem przybywa grup i organizacji, które na początku swojej drogi społecznej aplikują o dotacje w konkursie Stowarzyszenia Europa i My, a pozyskane środki wspierają ich działania oraz uczą jak składać wnioski o dużo większe fundusze, także w programach ogólnokrajowych.”

Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji kontaktując się bezpośrednio z Ewą Owczarek pod numerem telefonu 725 022 233 lub mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. To doskonała szansa, by wprowadzić pozytywne zmiany w naszym lokalnym środowisku, wykorzystując do tego celu dostępne środki i wsparcie doświadczonej organizacji.


Na podstawie: Urząd Miejski Grodzisk