Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z twórczością Kornela Makuszyńskiego w naszej lokalnej bibliotece!
- Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 21 maja o godz. 18:00.
- Tematem rozmów będzie książka Mariusza Urbanka "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce".
- Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie wymaga rejestracji ani opłat.
- Spotkanie ma charakter otwarty i nieformalny, idealne dla miłośników literatury.
W nadchodzący wtorek, nasza Biblioteka Główna stanie się miejscem, gdzie miłośnicy literatury będą mogli zgłębić sylwetkę i twórczość Kornela Makuszyńskiego, autora niezapomnianego Koziołka Matołka oraz wielu innych dzieł. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to doskonała okazja, by w luźnej atmosferze podyskutować o książce "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce", która rzuca nowe światło na życie i twórczość tego wybitnego pisarza.
Makuszyński, znany z ironii i humoru, przez wielu uważany był za pisarza, który "kochał życie i nienawidził łzawych tragedii". Jego postawa życiowa i twórczość literacka, pełna ciepła i ludzkiej dobroci, przyciągała czytelników różnych pokoleń. Jak zauważył Mariusz Urbanek, Makuszyński "choć tworzył postacie nieprzewidywalnych i niezależnych młodych kobiet, był mizoginem".
W czasach II Rzeczypospolitej, jego powieści przedstawiały Polskę jako kraj szczęśliwych ludzi, co było krytykowane przez komunistycznych decydentów. Mimo to, jak podkreślał autor, Makuszyński nigdy nie stracił wiary w podstawowe wartości i przedstawiał realia życia bez upiększeń. "Nie gardził tanimi chwytami, schlebiającymi typowym gustom drobnomieszczańskim" – pisano o nim w "Literaturze międzywojennej" z 1953 roku.
Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. 3 Maja 57. To doskonała okazja, by nie tylko lepiej poznać postać Kornela Makuszyńskiego, ale również podzielić się własnymi przemyśleniami i interpretacjami jego dzieł. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spędzić wieczór w towarzystwie dobrej książki i ciekawej dyskusji. Więcej informacji można uzyskać od koordynatorki DKK, Beaty Krupińskiej.
Według informacji z: Biblioteka Grodzisk