21-latka pogryzła pracownicę ochrony po kradzieży alkoholu
21-letnia kobieta została zatrzymana przez grodziskich policjantów pod zarzutem kradzieży rozbójniczej. Po zabraniu ze sklepu kilku butelek alkoholu, zaatakowała pracownicę ochrony, gryząc ją w ręce. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim objęła ją policyjnym dozorem.
  1. Kradzież alkoholu w sklepie.
  2. Agresywne zachowanie wobec pracownicy ochrony.
  3. Zatrzymanie podejrzanej przez policję.
  4. Policyjny dozór i groźba 10 lat więzienia.

Grodziscy policjanci zostali zaalarmowani o incydencie kradzieży w jednym z miejscowych sklepów. Zgłoszenie dotyczyło młodej kobiety, która po zabraniu ze sklepu kilku butelek alkoholu, zaatakowała pracownicę ochrony, gryząc ją w ręce. Po tym agresywnym akcie, udało jej się uciec z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawczyni. Dzięki zebranym informacjom i dobrej znajomości lokalnego środowiska, funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzaną. 21-letnia kobieta została zatrzymana pod ustalonym adresem.

Zgromadzone dowody i materiały dotyczące kradzieży rozbójniczej zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. Młoda kobieta usłyszała zarzut karny, który może skutkować nawet 10-letnim pozbawieniem wolności. Decyzją prokuratora zastosowany został wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Warto zaznaczyć, że kradzież rozbójnicza jest przestępstwem, które łączy w sobie elementy kradzieży i przemocy, co czyni je szczególnie poważnym. Tego typu zachowania spotykają się z surowymi sankcjami prawnymi, mającymi na celu ochronę społeczeństwa i odstraszenie potencjalnych sprawców.


KPP Grodzisk