Grodziscy policjanci wymierzyli szybkie wyroki pijanym kierowcom z zakazami i grzywnami

Nietrzeźwi kierowcy z Grodziska i Milanówka szybko odpowiedzieli przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drogach. Dzięki sprawnej pracy policji, dwie osoby zostały ukarane w trybie przyspieszonym, co pokazuje, że prawo działa skutecznie i bez taryfy ulgowej.
- Grodzisk Mazowiecki miejscem szybkich reakcji policji na pijanych kierowców
- Szybkie wyroki sądowe w Grodzisku Mazowieckim po zatrzymaniu pijanych kierowców
Grodzisk Mazowiecki miejscem szybkich reakcji policji na pijanych kierowców
W ostatnich dniach grodziscy funkcjonariusze nie dali szans nietrzeźwym kierowcom, którzy stwarzali zagrożenie na lokalnych drogach. Jeden z zatrzymanych to 43-letni mężczyzna, który w Kałęczynie zwrócił uwagę policjantów swoim niestabilnym stylem jazdy. Gdy zauważył radiowóz z sygnałami uprzywilejowania, zareagował nerwowo i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
Drugą osobą zatrzymaną przez patrol z Milanówka był 55-latek, który wyjeżdżał ze sklepowego parkingu. Policjanci szybko wyczuli od niego alkohol i potwierdzili ponad promil w wydychanym powietrzu. Obaj kierowcy zostali zatrzymani i trafili do aresztu.
Szybkie wyroki sądowe w Grodzisku Mazowieckim po zatrzymaniu pijanych kierowców
Dzięki dokładnej pracy dochodzeniowej funkcjonariuszy z Grodziska Mazowieckiego oraz Milanówka, obie sprawy trafiły do Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim w trybie przyspieszonym. Wyroki zapadły błyskawicznie – obaj mężczyźni otrzymali trzyletnie zakazy prowadzenia pojazdów oraz wysokie grzywny: 3 000 zł i 4 500 zł. Dodatkowo muszą uiścić świadczenia pieniężne po 5 tysięcy złotych każdy. W przypadku 43-latka doszło też do konfiskaty samochodu.
Przypomnijmy, że zgodnie z Kodeksem Karnym, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu może skutkować nawet trzema latami więzienia. Taka stanowczość ma na celu odstraszenie innych od ryzykownych zachowań na drodze i zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
„Nikogo nie trzeba przekonywać, że szybkie wymierzanie kar za popełnione przestępstwa skutecznie działa na ich sprawców.” – asp.sztab. Katarzyna Zych
Na podst. Policja Grodzisk
Autor: krystian