• Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że policjant może użyć broni nawet w pościgu za sprawcą naruszenia prawa?

 • Porozmawiaj z babcią i dziadkiem o ich bezpieczeństwie

  Jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz dać swoim ukochanym dziadkom będą częste kontakty, poświęcony im czas i wspólne rozmowy o bezpieczeństwie. Przestrzegaj starsze osoby przed przestępcami, którzy chętnie wykorzystują ich dobre serca i chęć pomocy.


 • Grodzisk Mazowiecki zajął 9. miejsce w dorocznym Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w kategor...


  Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Maz. zyskała dodatkową powierzchnię. W nowym skrzydle znajduje się dziewięć sal lekcyjnych...


  5 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Miłką Raulin, dziesiątą i najmłodszą Polką z Koroną Ziemi! Miłk...

 • Czy wiesz, że ?

  Czy wiesz, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest poważnym przestępstwem?


 • Szkoła Podstawowa w Izdebnie Kościelnym ma wreszcie własną nowoczesną salę sportową. Mówi dyrektor placówki Małgorzata Pietra...

  Zapraszamy zespoły taneczne do udziału w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Tanecznym o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 od g. 10.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i zapoznanie się z regulaminem, który jest w załączniku. Karty prosimy przesyłać na adres j.puchala@centrumkultury.eu

 • Nie daj się oszukać

  Otrzymujesz informacje o potrzebie dopłacenia niewielkiej sumy do zakupów internetowych lub do Urzędu Skarbowego? Twój znajomy prosi cię poprzez konto społecznościowe o podanie numeru telefonu, a następnie o przesłanie otrzymanych sms-em kodów? Uważaj — to mogą być oszustwa. Później z Twojego konta może zniknąć znacznie wyższa kwota lub przy opłacie rachunku telefonicznego może czekać na Ciebie niemiła niespodzianka. Bądź czujny i nie daj się oszukać!


 • Wczoraj obchodziliśmy 75. rocznicę sowieckiego nalotu na Grodzisk Mazowiecki w czasie II wojny światowej. 16 stycznia 1945 ro...


  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2020 roku przebieg...


  Z wielką radością informujemy, że został ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Jestem ni...

  Żaluzje zewnętrzne posiadają szereg właściwości, które w znacznym stopniu podnoszą standard życia w pomieszczeniach wyposażonych w tego rodzaju zasłony. Zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkowników budynku, skutecznie uniemożliwiając potencjalnym włamywaczom dostanie się do środka. Poza tym, latem chronią pomieszczenia przed upałami, zimą przed mrozem i… zawsze przed hałasem. Rolety okienne zewnętrzne pełnią również funkcję estetyczną, stanowiąc tym samym ciekawą ozdobę fasad budynków w nie wyposażonych.

  Czym są żaluzje i rolety?

  Żaluzje i rolety to nic innego, jak system zasłonowy montowany zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie okien. Dzięki szerokiej gamie swoich właściwości, swoje zastosowanie znajduje on zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i użytkowej. Wyróżniamy cztery główne rodzaje rolet zewnętrznych. Zaliczają się do nich:

  • Naokienne
  • Podtynkowe
  • Natynkowe
  • RKS

  Każda z wyżej wymienionych pozycji posiada swoje wady, zalety oraz okoliczności, w których sprawdza się najlepiej. Co się zaś tyczy budowy żaluzji fasadowych, jest ona bardzo prosta i prezentuje się następująco:

  • obudowa (skrzynka rolety oraz jej prowadnice)
  • napęd manualny (pasek do przeciągania) lub elektryczny (pilot i/oraz połączenie z komputerem, telefonem lub tabletem)
  • pancerz rolety (listewki połączone ze sobą)

  Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym obecnie pod wieloma względami rodzajem zasłon elewacyjnych są rolety antywłamaniowe. Wyróżniają się one wieloma atrybutami, które czynią z nich topowy wybór.

  Zasłony nie sprowadzają się do sztywno wytyczonych schematów. Dobrym tego przykładem są okiennice zwane „shutters”. Stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rolet zewnętrznych i powinny o nich pomyśleć osoby lubujące się w nieco mniej popularnych rozwiązaniach. Ponadto, shutters cenami często zachęcają jeszcze bardziej do zaufania im, więc warto dać im szansę.Poznaj cztery zalety zewnętrznych rolet okiennych, które pomogą Ci poczuć się lepiej we własnym domu.

  4 zalety, przez które na cenę rolet zewnętrznych spojrzysz inaczej

  Ceny rolet zewnętrznych są zróżnicowane, jak w wielu innych przypadkach. Tu jednak, do dogłębnej analizie, okazać może się, że są śmiesznie niskie w porównaniu do tego, co oferują. Zasłony zewnętrzne są bowiem wielce niedocenianym elementem wyposażenia budynków. Oto cztery powody, dla których warto im zaufać:

  • Chronią przed upałami – kiedy w okresie letnim upały są nie do zniesienia, zewnętrzne rolety okienne okazują się być nieocenione. Zmniejszają one bowiem temperatuję panującą wewnętrz pomieszczenia oraz odcinają dopływ nadprogramowej ilości promieni słonecznych.
  • Chronią przed mrozem – zimową porą rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w budynku, stanowiąc tym samym doskonały system oszczędzania energii. Jak? To proste. Między oknem a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna, która stanowi dodatkową warstwę izolacyjną „uszczelniającą” okno i utrudniającą ciepłemu powietrzu wydostawanie się z budynku. Warto wiedzieć, że samymi oknami wyodstaje się z budynku około 15-25% procent ciepła. Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania o około 30%!
  • Chronią przed hałasem – jest to atrybut szczególnie pożądany przez mieszkańców okolic narażonych na duży poziom hałasu dobiegający zza okien, na przykład miast lub sąsiedztw zatłoczonych dróg, przejazdów kolejowych lub fabryk. Każdy, kto uważa, że więcej ciszy i spokoju byłoby fajnym prezentem, powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć szukać odpowiednich zasłon dla siebie.
  • Chronią przed włamywaczami – to chyba największa zaleta. Masa czujników, systemów oraz blokad stosowanych w nowoczesnych zasłonach sprawia, że cena rolet antywłamaniowych nie powinna grać żadnej roli. W końcu chodzi o bezpieczeństwo.
 • „Przekręcony” licznik to przestępstwo! Pamiętajmy o tym

  Od 1 stycznia br. podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika pojazdu i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). Funkcjonariusze informują i uświadamiają kierowcom, że ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem i może spowodować odpowiedzialność karną.

 • Zabezpiecz swój dom przed złodziejem

  Nasze domy lub mieszkania, w których zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Okazją do kradzieży mogą być otwarte drzwi lub okna podczas chwilowej nieobecności lokatorów, a nawet gdy wszyscy domownicy są w środku, ale zajęci lub śpiący nie słyszą co się dzieje w drugim pokoju lub na parterze domu. Grodziscy policjanci radzą jak do minimum ograniczyć takie zagrożenia.


 • W ubiegłą niedzielę – 12 stycznia – Grodziski Chór Bogorya zdobył Grand Prix na XX Regionalnym Przeglądzie Kolęd ...


  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których...

  Olbrzymie hale produkcyjne, markety czy galerie handlowe nie mogą być sprzątane za pośrednictwem tradycyjnych, manualnych metod. W tym celu stosuje się nowoczesny, zautomatyzowany sprzęt. Świetną propozycją dla takich obiektów jest zamiatarka samojezdna przystosowana do zamiatania oraz zbierania śmieci z powierzchni nawet kilku tysięcy m2. Czym charakteryzuje się taki sprzęt? W jaki sposób możemy wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?

  Czym odznacza się profesjonalny sprzęt czyszczący?

  Tego typu urządzenia są produkowane z myślą o większej efektywności wszelkich czynności czyszczących. Wyróżniamy bardzo małe, przenośne zamiatarki i szorowarki, aż po wielkie maszyny przemysłowe przystosowane do potrzeb największych obiektów.

  Domeną sprzątania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu jest wygoda oraz wysoka wydajność. W zależności od wybranej zamiatarki będziemy mogli oczyścić teren od kilkuset do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych w ciągu jednej godziny. Bardzo ważnym kryterium jest również wyposażenie sprzętu w uniwersalne systemy, które pozwalają oddelegować maszynę do różnych czynności związanych z konserwacją powierzchni płaskich.

  W jaki sposób działa zamiatarka samojezdna?

  Specyfikę pracy tej maszyny możemy przybliżyć na przykładzie tradycyjnej kosiarki wyposażonej w napęd. Posiada ona uchwyt, który umożliwia dostosowanie prędkości i ułatwia jej pchanie. Na podobnej zasadzie działa zamiatarka samojezdna. To ciężka maszyna, której masa często przekracza 100 kilogramów. W związku z tym, nawet najsilniejszy operator nie byłby w stanie obsłużyć takiego sprzętu wyłącznie siłą swoich mięśni. Dlatego też, nawet szorowarka ręczna posiada własny napęd.

  Do dyspozycji klientów pozostaje napęd elektryczny oraz spalinowy. Częstszym wyborem jest cicha i czysta zamiatarka elektryczna, która może pracować w otoczeniu wielu ludzi, a także w miejscach, gdzie składowane jest jedzenie. Z kolei maszyny z napędem spalinowym częściej wykorzystywane są do powierzchni otwartych, a także dużych i przestronnych hal przemysłowych z dobrą wentylacją. Napęd maszyny sprawia, że operator jest w stanie bez trudu manewrować maszyną nawet w ciaśniejszych zakamarkach.

  Co powinniśmy uwzględnić przed zakupem?

  Podstawowym kryterium wyboru są gabaryty wybranego sprzętu. Od nich zależy szerokość oraz średnica zastosowanych układów czyszczących. Zamiatarka samojezdna posiada dużą ssawę, która usuwa zabrudzenia sypkie oraz leżące śmieci. Urządzenie może zostać wyposażone także w tarcze szorujące. Wielozadaniowość to ważny atut, którym mogą pochwalić się najbardziej wydajne maszyny sprzątające. Od gabarytów urządzenia zależy także jej wydajność. Najlepsza zamiatarka samojezdna w ciągu jednej godziny jest w stanie obsłużyć nawet ponad 4300 m2.

  Gdzie możemy pozyskać profesjonalne zamiatarki?

  Najwygodniejszą opcją są oczywiście zakupy przez Internet. Zamówienie możemy złożyć na stronie uznanego dostawcy, firmy Hako, która proponuje nam sprzęt od najlepszych producentów. Zakupione maszyny podlegają długoletniej gwarancji oraz serwisowi. Przed zakupem możemy skonsultować się z pracownikiem, który chętnie doradzi nam wybór odpowiedniej maszyny. Pamiętajmy, że prawidłowo dobrane zamiatarki samojezdne są w stanie znacznie zmniejszyć koszty związane ze sprzątaniem dużych powierzchni płaskich. A zatem, to opłacalna inwestycja na lata.

  Nowoczesny sprzęt do szybkiego i wygodnego sprzątania dużych powierzchni


  W sobotę, 11 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Lecha Zondka 6...


  W Grodzisku Mazowieckim pobiliśmy kolejny rekord i zebraliśmy ponad 185 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Grodziski...

  Air Force – wygodne buty męskie w sportowym wydaniu

  Mężczyźni lubią sportowy styl, który kojarzy się ze swobodą, wygodą i niekoniecznie z nagannym wyglądem. Przecież dziś nosi się buty w sportowym wydaniu, szczególnie znanych i cenionych na światowym rynku marek. Jedną z nich jest bez wątpienia Nike. Co firma ta może zaproponować mężczyznom, szczególnie tym najbardziej wymagającym? Zapewne buty Air Force. Jednak czy faktycznie są w stanie spełnić oczekiwania każdego z nich…? Sprawdźmy!

  Jakie buty podobają się mężczyznom?

  Kobiety zwracają uwagę na to, co piękne, więc rozglądając się za kolejną parą butów, przykładają większą wagę do ich wyglądu. Mężczyźni postępują zupełnie inaczej. Dla nich liczy się komfort, jakość, uniwersalność i cena. Tak więc buty, które zamierzają kupić, muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Nie przepadają za częstymi zakupami. Inwestując w buty, chcą je nosić co najmniej przez cały sezon. Mężczyźni nie są w stanie cierpieć dla ładnego wyglądu. W związku z tym nie włożą stopy do butów, które uwierają, tylko dlatego, że są takie piękne i wyjątkowe. Buty zdaniem mężczyzny muszą być wytrzymałe. Co więcej, najlepiej, aby jedna para pasowała do różnych stylizacji i wielu okazji. Pytanie tylko – czy takie w ogóle istnieją? I tu z pomocą śpieszy Nike. To marka znana z szerokiej oferty butów sportowych proponowanych kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Wśród jej produktów znaleźć można solidne, wygodne, dobrze wykonane Air Force – obuwie w sportowym wydaniu.

  Air Force – sportowe, wygodne i uniwersalne

  Na liście markowych butów, które bez wątpienia mają szansę spełnić oczekiwania wymagających mężczyzn, są Air Force, buty sportowe, które z uwagi na swój wyjątkowy, klasyczny wygląd świetnie łączą się z różnymi stylizacjami. Tworząc je, producent zastosował materiały najwyższej jakości, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Skutecznie chronią stopę przed zimnem i wilgocią. Odpowiednio wyprofilowane gwarantują stopom komfort i swobodę. Buty te są jednocześnie stabilne, dobrze trzymają się podłoża. Zapewne właśnie z tego powodu zyskały tak ogromną popularność i cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Pytanie tylko, gdzie kupić te oryginalne buty?

  Gdzie dokonać zakupu?

  Mężczyźni zwracają uwagę na tanie buty firmowe. Choć w tym przypadku nie można za wiele wymagać, trzeba przyznać, że jest szansa kupienia markowego obuwia w rozsądnej cenie. Wystarczy go tylko umiejętnie poszukać. Warto w tym celu udać się do sklepu internetowego, sportowego. Internetowe zakupy są nie tylko wygodne i szybkie, ale również korzystne pod względem finansowym. To ogromna szansa na kupno butów, które spełniają najśmielsze oczekiwania, idealny sposób dla typowego mężczyzny, który nie przepada za chodzeniem od sklepu do sklepu i poszukiwaniem konkretnego produktu.

  Jeżeli szukasz wygodnych, wytrzymałych, uniwersalnych wizualnie butów sportowych, zastanów się nad propozycją marki Nike. Chcąc kupić je w dobrej cenie, koniecznie zajrzyj do Internetu, gdzie konkurencja motywuje sprzedawców do obniżania cen.