Takie hasło przyświecało zajęciom, które w ostatnim czasie przeprowadzał policjant grodziskiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej w Skułach. Uczestnicy poznawali zagrożenia płynące z internetu oraz sposoby zapobiegania im. Funkcjonariusz wskazywał także instytucje, które udzielają pomocy w różnych sytuacjach związanych z przemocą w sieci.

Policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, podczas spotkań z uczniami starszych klas Szkoły Podstawowej w Skułach, starał się uczulić młodzież na istnienie cyberprzestępców. Podał  przykłady obrazujące uczestnikom, w jaki sposób można popełnić przestępstwo w internecie oraz jak cyberprzestępca może wykorzystać zdobyte w sieci informacje do tego, żeby szantażować dziecko.

Podczas rozmów z młodzieżą funkcjonariusz tłumaczył, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych osobowych mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich, aby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość. Spotkanie miało uzmysłowić uczniom, że przezorność i ograniczone zaufanie, to cechy które powinien mieć każdy młody internauta serfujący w sieci.

Była również mowa na temat uzależnienia od internetu, które powoduje izolowanie się od kolegów, a nawet osób bliskich. Policjant zachęcał do aktywnego spędzania czasu w realnym świecie. Wskazał także inne zagrożenia i instytucje, które udzielają pomocy w różnych sytuacjach m.in.  związanych z przemocą w sieci.

 

kz

  • Policjant na szkolnych zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na szkolnych zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na szkolnych zajęciach profilaktycznych