Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

grodzisk.pl

Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez Luizę Złotkowską. Było to możliwe dopiero teraz, ponieważ do tej pory trwały procedury wygaszania mandatu Tomasza Krupskiego. Radna Złotkowska będzie pracowała w kilku komisjach.

Są to komisje, do których chciałabym coś wnieść. Oczywiście Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, czyli naturalnie to, czym się zajmuję i w czym czuję się najlepiej, a Komisja Rozwoju i Budżetu jest z tym bardzo blisko związana i stąd mój wybór – powiedziała nowa radna.

Podczas sesji określano warunki udzielania i wysokości stawek bonifikat od jednorazowych opłat za przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Jest to 95% bonifikaty w tym roku – wyjaśnił zastępca burmistrza, Piotr Galiński – jeśli zainteresowany wniesie wniosek w terminie i nie ma zaległości w rozliczeniach z gminą. Jeżeli natomiast występują zaległości, to najpierw należy je uregulować i w roku następnym można ubiegać się o bonifikatę, ale wtedy będzie ona o 20% mniejsza, czyli wyniesie 75%. W roku trzecim bonifikata wyniesie 55%, a w czwartym 35%.

Radni uchwalili także zwiększenie dodatku dla nauczycieli za wychowawstwo.

Tomasz Krupski, zastępca burmistrza wyjaśnia: – Radni z Komisji Oświaty złożyli wniosek, żebyśmy zwiększyli w tym roku kwotę dodatku funkcyjnego za wychowawstwo dla nauczycieli z 9 do 13% czyli o ok. 100 zł. Jest to kolejny krok w poprawie sytuacji nauczycieli w zakresie, w którym gmina może tę sytuację poprawić. Pamiętajmy, że o zasadniczym stopniu wynagrodzeń nauczycieli decyduje MEN.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.