Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził kolejny cykl zajęć z uczniami. Tematem spotkań z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 2 były zagrożenia związane z korzystaniem z internetu. Policjant wskazał niewłaściwe zachowania, przez które można narazić się na odpowiedzialność karną. Omówił także sposoby zapobiegania wybranym problemom w sieci, a także zachęcał do korzystania z pomocy instytucji, które dbają o bezpieczeństwo w tym zakresie.

W ubiegłym tygodniu w grodziskiej Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się kolejne spotkania z policjantem na temat zagrożeń w sieci. Tym razem wzięli w nich udział najstarsi uczniowie tej placówki. Funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką przedstawił zachowania, które mogą spowodować poważne problemy prawne i społeczne. Uczniowie  zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie może przybierać cyberprzemoc. Poznali  również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak aby nie stać się ofiarą przemocy w sieci.  Policjant przekazywał również informacje o instytucjach, które udzielają pomocy w poszczególnych sytuacjach, związanych z nowymi technologiami.

Funkcjonariusz zachęcał do ostrożnego i rozważnego korzystania z internetu. Poprzez przykłady zaistniałych w kraju sytuacji wskazywał błędy, których popełnienie może doprowadzić do poważnych i nieprzewidzianych konsekwencji. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również, jak powinien zachować się świadek takich zachowań, aby w porę pomóc osobie krzywdzonej .  

 

kz

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.