Dzięki skutecznym działaniom jaktorowskich dzielnicowych ustalone i zatrzymane zostały osoby podejrzane o kradzież z włamaniem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania tego przestępstwa. Decyzją prokuratora 28-latek i 26-latek zostali objęci policyjnymi dozorami. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Gdy w jaktorowskim komisariacie zgłoszone zostało włamanie do domu, w poszukiwanie sprawców tego czynu jak zawsze bardzo zaangażowali się dzielnicowi. Z ich działań w terenie i dokładnych ustaleń wynikało, że w przestępstwie mógł brać udział jeden z mieszkańców gminy Baranów. Policjanci natychmiast pojechali do jego domu. 26-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze szybko ustalili także, że mężczyzna nie działał sam. W zatrzymaniu drugiego z podejrzanych wzięli udział grodziscy kryminalni. Policjanci nie dali się zwieść kłamstwu żony, która twierdziła, że 28-latka nie ma w domu. Chwilę później także ten mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych jaktorowscy policjanci potwierdzili, że obaj zatrzymani brali udział w kradzieży z włamaniem, w czasie której właściciele stracili pieniądze i biżuterię. Zebrane w sprawie materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie mężczyźni usłyszeli zarzuty karne. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci policyjnych dozorów. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/md