W ramach wakacyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu grodziscy policjanci odwiedzają miejsca, gdzie organizowane są letnie zajęcia dla dzieci. Dwójka funkcjonariuszy przeprowadziła spotkanie z uczestnikami półkolonii w ośrodku szkoleniowym w Chlebni. Mali sportowcy poznali zasady bezpieczeństwa na czas wakacji oraz mieli okazję spotkać się z dzielnicowym, dowiedzieć się wiele na temat jego zadań oraz obejrzeć policyjne wyposażenie do służby i radiowóz.

Na zaproszenie koordynatora dwójka grodziskich policjantów odwiedziła ośrodek szkoleniowy LKS w Chlebni, gdzie grupa chłopców spędzała tydzień wakacji. Mali sportowcy z Akademii Żaka mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa w tym szczególnym czasie, które przedstawiał im dzielnicowy z tego rejonu oraz oficer prasowy grodziskiej komendy.

Policjanci uczyli i przypominali dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze jako pasażerom samochodów, pieszym i rowerzystom. Funkcjonariusze przedstawili im także zagrożenia w ruchu drogowym, które mogą powodować dorośli. Uczestnicy przymierzali alkogogle, aby przekonać się, jak widzi nietrzeźwy kierowca i dowiedzieli się, jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość jazdy. Zobowiązali się do przekazania tych informacji rodzicom, zwłaszcza przed wakacyjnymi podróżami. Wszyscy zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe i pouczeni, jak ważne jest korzystanie z nich na co dzień.

Kolejnym ważnym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zakazie kąpieli w miejscach niebezpiecznych i zachęcali do korzystania z kąpielisk strzeżonych na terenie powiatu. Przekazali im też materiały profilaktyczne związane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w celu zapoznania wszystkich domowników.

Uczestnicy mieli dużo pytań dotyczących pracy policjantów. Dzielnicowy opowiedział im o swoich zadaniach, ale dzieci poznały też obowiązki służbowe innych funkcjonariuszy. Nie mieli wątpliwości, że wszyscy dbamy o bezpieczeństwo w każdym miejscu i czasie oraz pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Jak zawsze dzieci z zainteresowaniem oglądały elementy wyposażenia do służby i przymierzały policyjne czapki. Na dziedzińcu miały okazję obejrzeć radiowóz i dowiedzieć się, na jakie interwencje najczęściej wyjeżdżają policjanci. Funkcjonariusze przypomnieli im także numer alarmowy do służb i wyjaśnili, jak wezwać pomoc w razie potrzeby.

asp. sztab. Katarzyna Zych /bś

 

 • Policjanci z grupą dzieci na wakacyjnym spotkaniu
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania
 • Policjantka rozdaje materiały profilaktyczne
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania
 • Policjant rozmawia z grupą dzieci
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania
 • Dwóch chłopców w policyjnych czapkach
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania
 • Chłopiec w policyjnej czapce
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania
 • Policjant przy radiowozie rozmawia z grupą dzieci
  Policjanci podczas wakacyjnego spotkania