Grodziscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Młody mężczyzna został rozpoznany przez pracowników placówki jako osoba, która poprzedniego dnia zabrała artykuły warte ponad 4 tysiące złotych. Policjanci ustalili jeszcze inny okradziony przez zatrzymanego sklep. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty karne. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w mieście, gdzie miał zostać ujęty mężczyzna podejrzany o kradzież. Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że wskazany im klient dzień wcześniej zabrał ze sklepu artykuły o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych i nie zapłacił za nie.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn 21-latka. W toku dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze sprawdzili inne zgłoszenia kradzieży w okolicznych sklepach. Szybko ustalili, że młody człowiek mógł wcześniej dokonać także kradzieży w innej placówce na terenie miasta. Właściciel wycenił swoje straty podczas tego zdarzenia na ponad 2 tysiące złotych.  

Po zebraniu materiałów w obu sprawach zatrzymany usłyszał zarzuty karne dokonania obu przestępstw. Za kradzieże grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowania w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

asp.sztab. Katarzyna Zych/bś