Dzięki dobrej współpracy grodziskich dzielnicowych zatrzymana została osoba poszukiwana i podejrzana o kradzież. Mężczyzna został szybko rozpoznany przez policjanta z grodziskiej komendy i tego samego dnia zatrzymany przez dzielnicowych z Żabiej Woli. Funkcjonariusze przesłuchali 46-latka do wykroczenia w sklepie i przekazali informację o jego miejscu pobytu do poszukującej go prokuratury.

Podczas jednej z ostatnich służb dzielnicowy z grodziskiej komendy realizował sprawę kradzieży sklepowej na swoim terenie. Na otrzymanych od kolegów zdjęciach z monitoringu policjant szybko rozpoznał wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego wykroczenia. Dzielnicowy sprawdził dane wytypowanego mężczyzny w policyjnej bazie. Okazało się, że ta osoba jest także poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu.

Dalsze działania dzielnicowego doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna może aktualnie przebywać na terenie gminy Żabia Wola. Ta informacja została natychmiast przekazana policjantom z tego rejonu. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi z żabiowolskiego posterunku odnaleźli i zatrzymali 46–latka. Z zatrzymanym zostały wykonane czynności do sprawy wykroczenia, a poszukująca go prokuratura otrzymała od policjntów informację o jego miejscu pobytu.

asp.sztab. Katarzyna Zych