Zatrzymani w Podkowie Leśnej - w aucie znaleziono ponad 46 g narkotyków

FOT. KPP Grodzisk
W zaparkowanym samochodzie na jednej z nocnych ulic Podkowy Leśnej policja natrafiła na znaczące ilości narkotyków. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.
Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim:
“Grodziscy policjanci patrolujący w nocy ulice Podkowy Leśnej nie pominęli kontroli osób siedzących w zaparkowanym samochodzie. Dwaj mężczyźni mieli przy sobie narkotyki.”
- asp.sztab. Katarzyna Zych
Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że 21-latek miał przy sobie ponad 18 gramów mefedronu i ponad 16 gramów marihuany, a 29-latek prawie 12 gramów mefedronu. Łącznie w aucie znaleziono ponad 46 gramów narkotyków. Interwencję przeprowadzili grodziscy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 21-latek odpowie za to przestępstwo w warunkach recydywy. Zgodnie z Kodeksem karnym za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności - w komunikacie policji wskazano, że może im grozić nawet po 3 lata pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.
Scena zatrzymania w zaparkowanym aucie pokazuje, że nocne patrole przynoszą efekty - ponad 46 gramów narkotyków w małej miejscowości to sygnał, że problem nie ogranicza się do wielkich aglomeracji.
na podstawie: Policja Grodzisk.
Autor: krystian
