Aktualne ceny mieszkań w Milanówku. Zobacz, ile przeciętnie płacono za metr nieruchomości do końca września 2026

· aktualizacja:
Ceny nieruchomości w Milanówku - raport z rejestru cen

Barometr cen, październik 2026. 9 932 zł/m² wynosi mediana cen mieszkań w Milanówku z ostatnich 12 miesięcy. To o 531 zł, czyli 5,1%, mniej niż poziom odniesienia z 2025 r. Jednocześnie ceny pozostają o 7% powyżej poziomu z 2024 r. Analiza pokazuje ceny transakcyjne zapisane w aktach notarialnych, a nie oczekiwania sprzedających widoczne w ogłoszeniach.

Redakcja grodziski24.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.

Spis treści:

Ceny mieszkań w Milanówku: najważniejsze liczby

  • 9 932 zł/m² - mediana ceny mieszkań.
  • 531 zł/m² i 5,1% - spadek względem poziomu odniesienia z 2025 r.
  • 9 174-13 109 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji.
  • 588 000 zł - mediana ceny całego mieszkania.
  • 46 m² - mediana powierzchni lokalu.
  • 7% - wzrost ceny metra względem 2024 r.; średnie tempo wyniosło 3,3% rocznie.

Dla kupującego ważne są zarówno cena metra, jak i całkowity budżet. Mediana wartości mieszkania opisuje inny aspekt rynku niż stawka za powierzchnię: pozwala ocenić poziom wydatku na lokal, podczas gdy cena jednostkowa ułatwia porównywanie ofert o różnych metrażach.

Infografika: ceny mieszkań w Milanówku
Infografika: ceny mieszkań w Milanówku

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

RynekMediana zł/m²
pierwotny (deweloperski)9 770
wtórny11 000

* w rejestrze niewiele danych dla rynku pierwotnego - wartość orientacyjna

9 770 zł/m² na rynku pierwotnym wobec 11 000 zł/m² na wtórnym oznacza, że mieszkania deweloperskie były o 11,2% tańsze. W tym zestawieniu nie występuje więc premia cenowa za nowy lokal.

Przy wyborze mieszkania warto jednak porównywać nie tylko stawkę za metr, lecz także zakres prac potrzebnych przed przeprowadzką. Cena zakupu oraz koszt doprowadzenia lokalu do oczekiwanego standardu składają się na rzeczywisty budżet nabywcy.

Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?

MetrażMediana zł/m²
25-35 m² (kawalerki)11 222 *
35-45 m² (małe 2-pok.)10 141
45-55 m² (2-pok.)13 109 *
55-70 m² (3-pok.)9 174 *
70-90 m² (duże 3-4 pok.)9 932 *

* w rejestrze niewiele danych dla tego przedziału - wartość orientacyjna

11 222 zł/m² płacono za lokale o powierzchni 25-35 m², a 10 141 zł/m² za mieszkania 35-45 m². Najwyższa stawka w zestawieniu, 13 109 zł/m², dotyczyła przedziału 45-55 m². Cena metra nie maleje zatem równomiernie wraz ze wzrostem powierzchni.

Mniejsze mieszkania mogą osiągać wyższe stawki jednostkowe, ponieważ ich całkowita cena pozostaje dostępna dla szerszej grupy kupujących. W Milanówku sam metraż nie wyjaśnia jednak całego zróżnicowania cen, co dobrze pokazuje poniższy wykres.

Ceny wg metrażu - Milanówek
Ceny wg metrażu - Milanówek

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

Rejonzł/m²
Naddawki Falenckie13 322 *
Osiedle Jedwabnik11 284
Chrzanów9 976 *

* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna

13 322 zł/m² to najwyższa wartość w zestawieniu, przypisana do rejonu Naddawki Falenckie. W rejonie Osiedle Jedwabnik mediana wynosiła 11 284 zł/m², a w rejonie Chrzanów 9 976 zł/m² - najmniej spośród pokazanych części miasta.

Rozkład przestrzenny cen pozwala zawęzić poszukiwania do lokalizacji odpowiadających budżetowi. Ostateczne porównanie powinno jednak obejmować również powierzchnię, stan mieszkania i cechy budynku, bo kupujący płaci za konkretny lokal, nie za samą nazwę rejonu.

Mapa cen mieszkań - Milanówek
Mapa cen mieszkań - Milanówek

Ceny wg części miasta - Milanówek
Ceny wg części miasta - Milanówek

Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty

Przy zakupie mieszkania za 588 000 zł na rynku wtórnym trzeba uwzględnić wydatki poza ceną lokalu. Podatek PCC w wysokości 2% oznacza około 11 760 zł; nie zapłacą go osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie.

Maksymalna taksa notarialna z VAT wynosi w tym przykładzie do około 3 840 zł, przy czym stawki są negocjowalne. Dochodzą także 300 zł opłat sądowych za wpisy do księgi wieczystej. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT. Te pozycje warto uwzględnić przed ustaleniem kwoty przeznaczonej na zakup.

Więcej aktualności z Grodziska Mazowieckiego znajdziesz na stronie głównej grodziski24.pl, a wydarzenia i imprezy na najbliższe dni zawsze na grodziski24.pl/wydarzenie.

Jak zmieniały się ceny od 2019 roku

9 307 zł/m² w 2024 r. i 9 932 zł/m² obecnie pokazują, że mimo ostatniego spadku poziom cen pozostaje wyższy niż na początku tego porównania. Łączny wzrost wynosi 7%, a średnie tempo 3,3% rocznie.

Historia cen pomaga rozdzielić dłuższy trend od bieżącej zmiany. Pytanie „o ile wzrosły ceny” wymaga więc wskazania punktu odniesienia: porównanie z 2024 r. daje wzrost, natomiast z 2025 r. - spadek o 531 zł/m² i 5,1%.

Trend cen - Milanówek
Trend cen - Milanówek

Milanówek na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej

11 157 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa mazowieckiego. W Milanówku metr kosztuje o 1 225 zł mniej. Także wszystkie pobliskie miasta pokazane w tabeli mają wyższe mediany.

MiastoOdległośćMediana zł/m²Różnica
Milanówek-9 932-
Grodzisk Mazowiecki3 km10 112+1,8%
Brwinów5 km11 155+12,3%
Pruszków10 km13 218+33,1%
Piastów14 km11 546+16,3%

Najbliższy cenowo jest Grodzisk Mazowiecki: przy odległości 3 km różnica wynosi 180 zł/m², czyli 1,8%. Najwyższą stawkę w tym porównaniu ma Pruszków - 13 218 zł/m².

Komentarz analityczny

Spadek o 531 zł/m² i 5,1% względem 2025 r. oznacza lokalne osłabienie poziomu cen, ale nie znosi wzrostu o 7% względem 2024 r. Milanówek znajduje się więc poniżej późniejszego punktu odniesienia, a zarazem powyżej wcześniejszego.

Na największych rynkach krajowych kierunek był inny: w II kwartale 2026 r. nowe mieszkania kosztowały średnio 14 444 zł/m², o 0,6% więcej rok do roku, a używane 13 657 zł/m², o 0,7% więcej (źródło: NBP, Informacja o cenach mieszkań, II kwartał 2026 r.). Lokalny spadek nie musi zatem oznaczać jednolitego ruchu cen w całym kraju.

Kanałem łączącym rynek krajowy z lokalnym jest finansowanie zakupu. Średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych wyniosło 6,07% w czerwcu 2026 r., a wartość udzielonych kredytów wzrosła o 50,3% rok do roku (źródło: AMRON-SARFiN nr 2/2026 oraz BIK, czerwiec i II kwartał 2026 r.). Łatwiejsze finansowanie może zwiększać możliwości zakupowe także poza największymi miastami, lecz jego wpływ na ceny zależy od dostępnej podaży.

Co dalej z cenami? Jeśli wzrost możliwości finansowania przełoży się na większy lokalny popyt bez odpowiedniego przyrostu oferty, może wspierać ceny. Jeśli oferta będzie rosła szybciej niż zainteresowanie zakupem, presja na obniżki może się utrzymać. Twardych prognoz nie stawiamy.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Milanówku?

Mediana wynosi 9 932 zł/m². Połowa transakcji mieściła się w przedziale 9 174-13 109 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Milanówku rosną, czy spadają?

Wobec poziomu odniesienia z 2025 r. spadły o 531 zł/m², czyli 5,1%. W porównaniu z 2024 r. pozostają o 7% wyższe.

Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?

W zestawieniu najwyższą wartość ma rejon Naddawki Falenckie: 13 322 zł/m². Najniższą ma rejon Chrzanów: 9 976 zł/m².*

* w rejestrze niewiele danych dla tych okolic - wartości orientacyjne

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Milanówku?

Dla lokali 25-35 m² mediana wynosi 11 222 zł/m², a dla mieszkań 35-45 m² - 10 141 zł/m².*

* w rejestrze niewiele danych dla przedziału 25-35 m² - wartość orientacyjna

Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?

Nie: mediana wynosi 9 770 zł/m² na rynku pierwotnym i 11 000 zł/m² na wtórnym. Lokale deweloperskie były o 11,2% tańsze.*

* w rejestrze niewiele danych dla rynku pierwotnego - wartość orientacyjna

Metodologia

Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 37 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 13 października 2025 do 23 kwietnia 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (8 transakcji) i wtórny (29); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.

Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.

Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.

Stan danych: 2026-04-23; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.

Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: listopad 2026.

Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Ostatnie Artykuły