Dzięki skutecznej pracy dzielnicowego z Podkowy Leśnej został ustalony i zatrzymany 31-latek podejrzany o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna próbował zabrać rower ze stojaka przed szkołą. W jego domu funkcjonariusze znaleźli dodatkowo papierosy bez znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymany przyznał się do obydwu czynów i dobrowolnie poddał karze.

Podczas czynności służbowych wykonywanych w terenie, podkowiański dzielnicowy uzyskał informację o próbie kradzieży roweru ze stojaka przy szkole. Dobre rozpoznanie pomogło mu szybko wytypować osobę, która mogła tego dokonać. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres zamieszkania 31-latka. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał się do usiłowania kradzieży jednośladu. Wyjaśnił, że próbował zabrać jeden z rowerów, ale był zbyt dobrze zapięty i nie udało mu się tego szybko zrobić.

Podczas przeszukania domu mężczyzny okazało się, że przechowuje tam kilkset sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli „lewe” wyroby tytoniowe i zatrzymali ich właściciela. Po zebraniu materiałów w obu sprawach zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży roweru o wartości 1200 złotych i popełnienia wykroczenia z ustawy karno-skarbowej.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab.Katarzyna Zych