Gdzie w województwie mazowieckim można spróbować kuchni hiszpańskiej?

Kuchnia hiszpańska charakteryzuje się bogactwem smaków i zapachów, dania kuchni hiszpańskiej są zawsze smaczne i dobrze przyprawione. Dziś staramy się znaleźć namiastkę Hiszpanii w Grodzisku Mazowieckim, sprawdzamy, gdzie w naszym mieście znajduje się warta uwagi restauracja hiszpańska. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, gdzie można spróbować kuchni francuskiej w województwie mazowieckim.

Czy w Grodzisku Mazowieckim są hiszpańskie restauracje?

Niestety, w Grodzisku Mazowieckim nie ma ani jednej restauracji hiszpańskiej. Jeśli zależy nam na skosztowaniu specjałów z kuchni hiszpańskiej, musimy udać się do stolicy na wycieczkę gastronomiczną. Jeśli zależy nam na ciekawych smakach, pełnych przypraw to warte uwagi w Grodzisku są restauracje z kuchnią meksykańską (np. La Luz Bistro Mexicano), z kolei osoby, które szukają dań z owocami morza, muszą zadowolić się restauracjami z kuchnią włoską.

Restauracje hiszpańskie w Warszawie, gdzie warto zjeść?

Grodzisk niestety nie oferuje nam miejsc z kuchnią hiszpańską, całe szczęście, że do stolicy nie jest daleko. Poniżej prezentujemy najciekawsze restauracje hiszpańskie z Warszawy.

Warszawska restauracja hiszpańska La Iberica

La Iberica to tradycyjna hiszpańska restauracja, która znana jest ze znakomitej Paelli. La Iberica przygotowuje Paellę z ryżu z Walencji oraz ze świeżych dodatków i owoców morza, każdy chociaż raz powinien skosztować tego dania! Restauracja znajduje się przy ulicy Burakowskiej 5 i działa codziennie od 12 do 22. W menu La Iberica znajdziemy wiele ciekawych potraw jak np. wspomnianą wcześniej Paellę, pieczone boczniaki z rozmarynem i czosnkiem, krokiety z szynką serrano, gazpacho czy mackę ośmiornicy po galicyjsku. Nie można zapomnieć o czymś słodkim, będąc w hiszpańskiej restauracji La Iberica, koniecznie trzeba spróbować Churros z czekoladą i Crema Catalana.

Sol y Sombra Tapas Bar w centrum Warszawy

W centrum miasta znajduje się hiszpańska restauracja Sol y Sombra, lokalu szukajcie przy ul. Grzybowskiej 2, wejście do budynku znajduje się od Parku Mirowskiego. Stronę WWW lokalu można wyświetlić zarówno w wersji polskiej, jak i hiszpańskiej, co więcej, duża część opinii w internecie także jest napisana po hiszpańsku, z pewnością ten fakt wpływa na autentyczność restauracji! Co ciekawego można zjeść w Sol y Sombra? Naszą uwagę przykuły takie dania jak tortilla z ziemniakami i cebulą, talerz szybki serrano, kalmary panierowane czy krokiety z dorszem.

Tres Toros na Powiślu

Tres Toros to hiszpańska restauracja, która znajduje się w samym sercu Powiśla. Lokal Tres Toros znajduje się w budynku Elektrowni Powiśle, przy ul. Dobrej 40. Tres Toros posiada aż cztery różne menu: główne, lunchowe oraz karty win i alkoholi. W menu głównym znajdziemy takie specjały jak szparagi na maśle z grillowaną papryką, czy grillowany stek z kalmara. Do Tres Toros warto udać się w piątek, ponieważ wtedy restauracja organizuje muzyczne piątki, gdzie do kotleta zagrać nam mogą różni artyści.

Kuchnia hiszpańska zyskuje na popularności, restauracji ze świeżymi owocami morza jest coraz więcej. Możemy tylko liczyć na to, że i w Grodzisku Mazowieckim kiedyś pojawi się restauracja hiszpańska, na to właśnie czekamy. A gdzie Wy próbowaliście kuchni hiszpańskiej?