O bezpieczeństwie można rozmawiać wszędzie - na ławce w parku, w skateparku czy na placu zabaw. Przypominanie i utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach czy też letniego wypoczynku jest niezmiernie ważne. Pamiętają o tym grodziscy policjanci, którzy ruszyli w teren, by rozmawiać o tym, co ważne jest dla nas wszystkich!

Dlatego też profilaktyk  wyruszył na ulice miasta. Na boisku sportowym w Chlebni można było porozmawiać z policjantem, który nie tylko dbał o bezpieczeństwo dzieci, ale przede wszystkim prowadził rozmowy na temat tego, jak być bezpiecznym na drodze. Opowiadał o zasadach poruszania się na hulajnogach, prawidłowym korzystaniu z infrastruktury rowerowej, zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, zwracając uwagę na to, że nawet mały odblask znacząco poprawia nasze bezpieczeństwo.

Dodatkowo, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, uczestnicy otrzymali materiały informacyjne i dowiedzieli się, jak postępować w razie zagrożeń, jakie mogą ich spotkać podczas wypoczynku nad wodą. Uczestnikom spotkań zostały przekazane także podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci i podczas wyjazdów.

Jedną z atrakcji był przygotowany przez profilaktyka Ambulans Ruchu Drogowego. Dzieci mogły poznać bliżej pracę policjantów ruchu drogowego. Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkę w postaci opaski odblaskowej.

 

mł.asp. Kamil Sobótka/ea