Wzmożone czynności wykrywcze i skuteczne działania grodziskich kryminalnych zakończyły się zabezpieczeniem łącznie ponad 140 porcji marihuany i mefedronu oraz zatrzymaniem ich właściciela. 25-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości nielegalnych substancji. Decyzją grodziskiej prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci grodziskiego Wydziału Kryminalnego podczas intensywnie wykonywanych czynności służbowych ustalili miejsce, gdzie mogą być przechowywane narkotyki. Natychmiast udali się na jedną z posesji w gminie na przeszukanie. Na miejscu zastali 25-latka, który wydał im słoik wypełniony suszem roślinnym i pudełko z żółtymi kryształkami. Mężczyna przyznał się do tego, że wszystkie nielegalne substancje należą do niego.

Policjanci zabezpieczyli znalezione środki do dalszych badań i zatrzymali ich właściciela. Szybko okazało się, że w opakowaniach było 71 gramów marihuany i 76 gramów mefedronu. Zatrzymany 25-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Popelnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

asp.sztab. Katarzyna Zych