Dezynfekcja mieszkania chorego na zbieractwo

Zbieractwo, zwane również zbieraniem kompulsywnym jest zaburzeniem psychicznym związanym z nadmiernym i niekontrolowanym gromadzeniem różnych przedmiotów. Osoby cierpiące na to zaburzenie nieustannie gromadzą różnego rodzaju rzeczy w swoim mieszkaniu lub domu, co ostatecznie doprowadza do chaosu i pojawienia się wielu niebezpieczeństw. Dezynfekcja mieszkania osoby chorej na to zaburzenie zawsze wymaga indywidualnego podejścia.

Co warto wiedzieć na temat procesu odkażania?

Rozpoczęcie sprzątania i dezynfekcji mieszkania osoby chorej na zbieractwo zaczyna się od planowania i przygotowania. Wybrane przedmioty mogą mieć dużą wartość dla właściciela, dlatego trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie. Następnie należy ustalić orientacyjną liczbę rzeczy, ich wielkość, a także zlokalizować potencjalnie niebezpieczne przedmioty (np. gnijące odpady). Dzięki takim danym można oszacować liczbę i wielkość kontenerów na odpady, niezbędnych do oczyszczenia mieszkania. Pierwszym krokiem jest usunięcie dużych przedmiotów, a także śmieci oraz rzeczy, w których mogą rozwijać się bakterie, drobnoustroje i owady.

W kolejnym kroku wykonuje się segregację przedmiotów na te, które nadają się do ponownego użytku oraz na rzeczy do wyrzucenia. W niektórych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z usług firm specjalizujących się w utylizacji niebezpiecznych odpadów. Dezynfekcja powinna odbywać się w całkowicie pustym lub w prawie pustym mieszkaniu.

Jak przebiega dezynfekcja?

Firmy specjalizujące się w dezynfekcji pomieszczeń wykorzystują odpowiednie środki, np. na bazie amoniaku, chloru lub alkohol o wysokim stężeniu (powyżej 70%). W przypadku dezynfekcji mieszkań osób cierpiących na zbieractwo domowe środki czyszczące są nieskuteczne. Odkażanie pustego mieszkania polega na czyszczeniu wszystkich pomieszczeń, bez względu na ich przeznaczenie. Dezynfekowane są również wszystkie dotykane elementy i przedmioty, w tym klamki, uchwyty, parapety, blaty, stoły, a nawet okna.

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas! ASDDD - dezynfekcja Warszawa!