W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy przeprowadził kolejne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem rozmawiał o bezpieczeństwie z dziećmi w przedszkolu w Międzyborowie. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat ostrożnego zachowania w różnych miejscach. Z rozmów i filmu mogli dowiedzieć się jak w razie potrzeby wezwać pomoc. W czasie zajęć praktycznych mieli też okazję ćwiczyć zasady przechodzenia przez jezdnię.

Ponad 100 dzieci z przedszkola w Międzyborowie wzięło udział w zajęciach, jakie przeprowadził ostatnio policjant z grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną. Funkcjonariusz wyjaśniał im na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicach. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę w tych dziedzinach także po obejrzeniu filmu „Bezpieczne zachowania”. Podsumowaniem było przypomnienie dzieciom sposobu zgłaszania niebezpiecznych sytuacji za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Ważnym tematem spotkań było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjant przekazał zasady  ostrożnego przechodzenia przez jezdnię w każdym miejscu, a także podróżowania samochodem  w fotelikach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Zachęcał również do używania elementów odblaskowych, które dzieci otrzymały na pamiątkę spotkania.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone także na praktyczną lekcję na najbliższe przejście dla pieszych. Przedszkolaki pod okiem policjanta ćwiczyły prawidłowe zasady zachowania w takim miejscu, aby nigdy nie popełniły błędu mogącego kosztować zdrowie, a nawet życie.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Policjant i grupa dzieci na przejściu dla pieszych
    Profilaktyk na zajęciach w przedszkolu
  • Policjant z grupą dzieci w sali przedszkola
    Profilaktyk na zajęciach w przedszkolu
  • Policjant wręcza dziecku opaskę odblaskową
    Profilaktyk na zajęciach w przedszkolu