W ręce grodziskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież tablic rejestracyjnych oraz wielokrotne użycie ich na innym pojeździe. 34-latek wiele razy także kierował samochodem mimo sądowych zakazów. Jego zatrzymanie to efekt czujności i zaangażowania dzielnicowego z grodziskiej komendy i szybkich działań policjantów z „patrolówki”. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu siedmiu zarzutów karnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Na jednym z parkingów w Książenicach grodziski dzielnicowy w czasie wolnym od służby zauważył samochód, którym z jego wiedzy mógł poruszać się złodziej paliwa z miejscowych stacji. W aucie rozpoznał także mężczyznę, którego wizerunek był mu znany z odpraw służbowych. O swoich podejrzeniach, policjant natychmiast poinformował kolegów pełniących aktualnie służbę patrolową w tym rejonie. Funkcjonariusze bardzo szybko dotarli na miejsce i dokładnie sprawdzili kierowcę i samochód. Okazało się, że 34-latek nie ma uprawnień do kierowania i dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto na aucie miał przytwierdzone skradzione dwa tygodnie wcześniej w Grodzisku Maz. tablice rejestracyjne. Podczas przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli 7 pojemników z olejem napędowym.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód trafił na parking depozytowy. Wykonane dotychczas czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że zatrzymany często przemieszczał się po terenie powiatu, nie stosując się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, a po kradzieży tablic rejestracyjnych wielokrotnie używał ich na swoim aucie.

Zebrane do tej pory przez policjantów materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Doprowadzony tam 34-latek usłyszał siedem zarzutów karnych dotyczących popełnienia tych przestępstw. Ustalane jest pochodzenie paliwa znalezionego w samochodzie oraz udział zatrzymanego w jego kradzieżach i niewykluczone są dodatkowe zarzuty dla niego w tym zakresie. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea